SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Üzüntü Karşısında.. (13.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 13.01.2022 08:56

Sosyal medyada hepimizin üzüntüyle haberlerini okuduğu çok parlak bir genç..

Enes kara paylaştığı son video ile hepimizi derinden üzdü. Videoyu izleyenler bilir. Bir genç olarak yaşadığı sıkıntıları dile getirmişti..Haklıydı.. Gelecek kaygısı, aile tarafından mecbur kılınmak, bir çıkış yolu arayıp bulamamak ..

Şuan tüm gençlerin ortak sorunlarına dikkat çekmeye çalışmıştı Enes.. Üniversiteyi kazanmıştı, genç bir gelecekti hepimiz için.. Ama istediği gibi gitmiyordu hayatın. Kendisinin de dediği gibi motivasyonum bile yok,  nedenim bile yok.. Gençlerin bu denli psikolojik bunalımlara girmesine hepimiz üzülüyoruz.

Özellikle ailelerin bu konuda çocuklarına hep destek olması gerekir. Hiçbir aile çocuğunun zarar görmesini istemez elbette ki..Ancak çocuklarımızın ne istediğini sormak gerekir.

Bizim istediğimiz hayatı yaşamak zorunda değiller.. Belli bir yaştan sonra artık ailenin yaptırımları çocuklara zarar verebilir. Küçük yaşta bile bu durum çocuğa zarar verebilir..

Birey olarak görmeliyiz çocuklarımızı.. Kendi kararlarını veren.. Birer yetişkin olarak görmeliyiz. Onu yapma bunu etme diyerek en güzel yaşlarını kaybetmelerine izin vermemeliyiz..Enes Karaya Allahtan rahmet kalanlara sabırlar diliyoruz..