SON DAKİKA
Hava Durumu

Oturmamış kişilikler .. (14.11.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 14.11.2021 08:50

30 YAŞINDAKİ insan ile 20 yaşında ki insanın tecrübeleri elbette ki bir olmaz ancak 20 yaşındaki insanın neler yaşadığını bilemeyiz.

İnsanların hayata karşı yükleri yaşları ile alakalı değildir. Çok küçük yaşta olgun şekilde davranan insanlarda var. Asında hayat değil de yaşadıkları öldürür insanı. Kendine güvenir insan tek başına kalınca. Hayata karşı duruşu dik olan insan yıkılmaz hatta yıkamazlar. Bazı insanlar zamanla kalplerini taşlarlar.. Aslında dış çevreye bu şekilde gösterirler. Sert mizaçlı insanlara yaklaşmaya çekiniriz belki ama biliriz ki aslında pamuk gibi bir kalbi vardır. İnsanlar dış çevreye göstermek istedikleri bir kişilikleri olur. Bu tıpkı ilk gördüğünüz insanla anlaşamayacağınız düşünüp onunla çok iyi bir dost olduğunuzda insanların ilk baştaki imajının tamamen yanıltıcı olduğunu bilirsiniz.

Bu konu hakkında annelerin dedikleri hep çıkar mesela .. Bir arkadaşınızı gözleri tutmadığı zaman size bunu söylerler ve her zaman ki gibi haklı çıkarlar bu belki de onları tecrübesiyle alakalıdır.

Birde yaşınız ilerledikçe sizde bunu görebiliyorsunuz kendisini geliştirmemiş, dinlemeyen, yargılayan, saygısı olmayan insanlara karşı mesafeli davranırsınız. Aslında bu bizim daha sağlıklı bir hayat yaşamamız, kaos ve çirkinliklerden uzak durmamız için gereken şeyler.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.