SON DAKİKA
Hava Durumu

Hep sonradan anlıyor insan ..(12.12.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 12.12.2021 10:49

Bu hayatta ki en önemli şeyin sağlık olduğunu ilerleyen yaşlarda daha iyi anlıyor insan.. Genç yaşta dikkat etmediğimiz, annelerimizin sözünü dinlemeyip biraz hoyrat davrandığımız sağlığımız aslında bu hayatta her şey için önemli .Kaliteli bir hayat yaşamak, sevdiklerinizle özgürce eğlenebilmek.. Yürüyebilmek, koşabilmek, nefes alıp vermek bile daha kıymetli hale geliyor. İnsan başına gelmeden, kendinde görmeden kıymetini bilmiyor sağlığının. Aslında hayatta her şeyden önce sağlık geliyor. Eğer ki zor hastalıklarla mücadele ediyorsanız, hayatınız boyunca tedavi görmek zorunda kaldığınız hastalıklarınız varsa lütfen kendinize çok iyi bakın.. Şifa insanın kendisindedir. Kendinize iyi bakın moral motivasyon açısından kendinizi hep dirençli tutun. Güçlü olmak zorundasınız.. İnanıyorum ki secdikleriniz her zaman siz yanınızda olacak..

Hayatta kıymet bilmek bazen çok geç olabiliyor. Sevdiklerimizin kıymetini bile geç anladığımız zamanlar oluyor hayatta.. Geç kalmamak gerekir. Sevdiklerimize, zamanın bize sunduğu güzellikleri kaçırmamak gerekir. Kıymet bilmek için illa kaybetmek gerekmez. Çoğu insan kaybettikten sonra kıymetini bilir. Siz kaybetmeden önce kıymet bilenlerden olun.

Sevdiklerimiz hayatımızın her anında varolurlar. Onların ayağına taş değmesini istemeyiz, zarar görmelerini istemeyiz.. Hatta bazen kendimizden bile daha çok sakınırız sevdiklerimizi. Pamuklara sarasımız gelir. Tırnağının kırılmasını bile istemeyiz. Aslında bu kadarçok değer veririz sevdiklerimize.. Ancak sevgimizi gösterme konusunda bence eksikliklerimiz var. Toplumda kalıplaşan bir sözcük var ya   ’Babalar sevgilerini gösteremezler.. ’ bu kalıplaşmayı o kadar yanlış buluyorum ki .. Hayır babalar sevgilerini gösterebilirler. Bastırılmış duygularını ortaya çıkarabilirler. Babalar herzaman güçlü dağ gibi duran bir profil oluşturdular gözümüzde. Evet babalar kocaman bir çınar. kocaman bir dağ.. Ama o dağın arkasında ki sevgiyi gösteremiyorsa, sevdiklerine, ailesine geç kalıyorsa eğer ilerde pişmanlıklar yaşamasına sebep olacaktır. Hayatta her zaman önceliğiniz sağlık olsun. Kendinize iyi bakın, motivasyonunuz her zaman daim olsun. A

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.