SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Gelecek kavgası.. (03.02.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 03.02.2022 09:08

Hayatta her insanın geleceği ile ilgili planları olur.. Özellikle üniversiteye başlayıp meslek hayatına atılmaya yolunda olan bireyler daha çok bu kaygıyı yaşarlar..

Hayat bize neler getirecek bilemeyiz. İleride neler yaşarız onu da bilemeyiz ama bu yolları çizmek bizim elimizde.. Hayatta hiçbir zaman büyük kararları şansa bırakmamak gerekir. Şans belli bir yere kadar bize eşlik edecektir ancak ancak sizin kararlılığınız ve ne istediğinizi bilen tavrınız aslında bu yolculukta en çok işe yarayan nokta olacaktır..

Gelecekte nelerle karşılaşacağımızı bilsek nasıl olurdu peki ? Ne düşünürdük acaba.. Yaşayacağımız bir olayı önceden bilmek yada görmek bize ne hissettirirdi..

Bence korku ve endişe dolu olurduk ..

Belki adımlarımızı kararlarımızı ona göre verirdik ama çok erken gelen bir olayın stresi bizi daha çok üzerdi.. Hayatta böyledir aslında bilmeden yaşarız.. Ne olacağını görmek için yaşamak gerekir..

Yaşadıkça olaylara şahit oluruz..  Ne yaşayacağını önceden bilmek insan çok güzel olurdu düşüncesi katabilir belki ama olayları anında yaşayabilmek, bazı heyecanları, mutlulukları belki hüzünleri o anda yaşayabilmek daha çok iyi olur..