SON DAKİKA
Hava Durumu

Geçmişte kalamazsın.. (12.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 12.01.2022 08:05

Hayatının her anını geçmiş ile kıyaslayan insanlar bugünlerini yaşayamazlar.. Geçmişi, yaşadıklarımızı hatta hatıralarımızı bile geride bırakmak gerekir bazen..

Geçmişi hatırlamak, geçmişle yaşamak insana acı verir.. Geçmişini düşünen insan bugününü inşaa edemez.. Peki gerçekten geçmişimize neden bu kadar takılırız ki ?

Yaşadığımız iyi yada kötü hatıralar sonucunda kazanılmış davranışlar mı bize hatırlatır geçmişimizi..

Geçmişte yaşayan insanlar bu durumu bazen abartıp, paranoyaklık yada takıntı haline getirebiliyorlar.. Yada hayat dünyalarında yıllarda geçse o eski kendileri ile yaşamaya devam ediyorlar. Geçmiş insanın gelecekte yiyip bitirir.. İçin için sizin karanlığa çekilmenizi sağlar..

Geçmiş iyi yada kötü anları ile adı üzerinde geçmiş .. Tekrar gelecekte o anları hatırlayıp üzülmeye gerek yok. Tabii ki d herkesin hayatında ince noktaları vardır. Muhakkak geçmişten getirdikleri ilerle yaralarını tazeliyorlardır ancak bu durumun ne kadar size iyi geldiğini düşünsenizde aslında tamamen sizin duygusal anlamda yıpranmanızı sağlayan bir davranış ..

Bazı insanlar geçmişten konuştuklarında mutlu olduklarını söyler.. Aslında ben bu durumu böyle değerlendirmiyorum .. Size iyi geldiğini düşünüyorsunuz ancak sizi duygusal anlamda çökelten bir durum olduğunu söylemeliyim. Ruhunuza iyi gelmediğini fark edin ve artık geçmişi arkanızda bırakmaya çalışın..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.