SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğaya karşı sorumluluklar.. (26.10.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 26.10.2021 09:27

 Bir çok firma doğayı korumak amacında iş yapıyorlar yaptıkları işlerin doğaya zarar vermemesi için bir çok faaliyette bulunuyorlar bu gerçekten takdir edilesi bir davranış. Ancak insanoğlu gel gelelim ki yere çöp atmaktan, cam şişeleri, izmaritleri yerlere atmaktan hiç vazgeçmiyorlar. Özellikle yaz aylarında bu durum daha da çoğalıyor. Mangalcılar, sahil kenarında sabahlamalar derken çevreye verdiğimiz zararı hiç düşünmüyoruz. Çevreye, doğaya her zaman ihtiyacımız var. Şuan da çocukların temiz havaya, temiz bir doğaya ihtiyaçları var. Bu imkanı ancak çevremizi koruyarak biz sunabiliriz. Gelecek nesillere nefes olmalıyız. Bir çok film ve dizilerde ağaç dikmeye dikkat çekildi. Biliyorsunuz ki bu sene bir çok orman yangını ile ciğerlerimiz yandı.. Geriye fabrikalaşma ve soluduğumuz kirli hava kaldı. Ormanlarımız ağaçlarımız bir çok nesile nefes olması için onları korumalıyız. İnsan kendi çevresini doğasını korumalı..

Doğada dönüşmesi zor olan şişeler, plastik ürünler var bunlar için bir çok yerde geri dönüşüm kutusu bulunmakta ama gel gör ki hiç kimse o gri dönüşüm kutularına atmayı tercih etmiyor. Geçenlerde Çanakkale’de şöyle bir manzara gördüm ki bu beni çok üzdü.. Çok güzel havası ve doğasıyla bir sahil kenarında cam şişeleri param parça kırılmıştı.. orada gezen patili can dostlarımız vardı. Bu can dostlarımız için ne kadar büyük tehlike farkında mısınız! Patileri zarta görebilir,  mama sanarak onu koklayabilir ve zarar görebilir. Bencil olma insanoğlu. 

Aynı şekilde sahil kenarında kumlarla oynaması güneşlenmesi için çıkarılan çocuklar olabilir. Bilirsiniz çocuktur keşfetmek ister .. Ve orada yerde duran cam kırıklarını merak eder ve onlara dokunmak isteye bilir. Tehlikenin farkında mısınız! Doğamız koruyalım..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.