SON DAKİKA
Hava Durumu

Çanakkale üzerine.. (04.08.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 04.08.2021 10:10

 

Çanakkale özellikle mevsim normallerinin üzerinde sıcakla karşı karşıya. Alışkın olmadığımız bir hava.. Çanakkale’de genellikle rüzgarlı hava olurdu ancak bu sene yaz ayı adeta kabusa döndü.. Belediye aşırı sıcaklara karşı kentlileri uyarmıştı biz de hatırlatmış olalım özellikle kronik hastalar, yaşlılar ve çocukların 11.00 ile 16.00 arasında dışarı çıkmamaları gerektiklerini hatırlatalım. Çanakkale’de şu zamanda plajlar oldukça kalabalık hafta içinde çok kalabalık olmadığını düşünebilirsiniz ancak vatandaş serinlemek için kendini denize atma gereği duyuyor. Hafta sonu bu kalabalık oran neredeyse iki katına kadar çıkabiliyor. Çanakkale tatil yeri için oldukça elverişli bir şehir. Belki de bu yüzden çoğu tatilci Çanakkale ye akın ediyor. Ancak Çanakkale de önceden bu kadar tatilci yoğunluğu olmazdı. Özellikle üç yıldır daha fazla bir tatilci yoğunluğu oluştu Çanakkale de. Ancak yine mustarip olduğumuz bir konu tatil adı altında yüksek fiyatlar.. Şuan bir assosa gitmek isteseniz gerçekten fiyatlardan dolayı iki kere düşünmeniz gerekebilir. Bu yaz bir çok kişinin tatil planlarının umdukları gibi gitmediğini söyleyebilirim. Çanakkale’de son zamanlarda çarşı kalabalıklığıda gözümden kaçmadı. Bankalar bu konuda artık bilinçlendi ve yoğun kalabalıkları en azından dışarıda tutarak önüne geçiyorlar. Çanakkale de ptt için aynı şeyi söyleyemeyeceğim oldukça kalabalık ve sürekli vatandaş akını oluyor. Bu durum ptt ye giden vatandaşlar için bir kez daha düşündürüyor.

***************

Çanakkale Belediyesi ülkemizde var olan yangınlar için destek gönderdi aynı şekilde kale grubu da destek verdi. Özellikle Çanakkale doğa ve hayvanlar için her türlü desteği sağlıyor. Çanakkale de yüksek sayıda hayvan sever vatandaş var. Halk bahçesinde kedi evleri var. Bir çok vatandaş buraya gelerek kedilere mama ve su verip destek oluyorlar. Aslında Çanakkale de bu tarz bir çok projede değerli kadın vatandaşlarımız titizlik ile her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

****************

Çanakkale’nin en sevilmeyen durumu ise; kesinlikle otopark olabilir. Bir çok vatandaş araç park edecek yer bulmakta zorlanıyor.  Çanakkale merkezinde ve kordon kısımlarında her ne kadar otoparklar olsa da Çanakkale de ki araç sayısını karşılamıyor. Özellikle yeni kordonda akşam vakitleri aracınızı koyacak yer bulmanız adeta imkansız hale geldi. Çanakkale’de araç sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Hal böyle olunca vatandaş park sorunu yaşıyor. Bence en kısa zamanda otopark sorunu çözülmeli.

**************

Çanakkale kepezde ikamet eden vatandaşlar şimdi beni anlayacaklardır. Taşı toprağı güzel olan bu memlekette gelin birde kepeze giderken vatandaşın rahatsız olduğu bir durumdan bahsedelim. Kepezde Dardanel fabrikası önünden geçtiğiniz vakit gerçekten o kötü koku adeta insanları kusturacak kıvama getiriyor. Ben en çok Fabrikaya yakın evlerde yaşayan vatandaşı merak ediyorum.. Cam,pencere açıldığında o koku ile nasıl baş ediyorlar.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.