SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Çanakkale gündeminden (08.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 08.01.2022 09:40

Çanakkale’ de son zamanlarda artan vaka sayıları ve aşırı kalabalık bir hayli dikkat çekiyor. Özellikle Hastanelerin yoğunluğu acaba covid artıyor mu ?  sorusunu da akıllara getiriyor.

Çanakkale ge geçtiğimiz seneler göre hava koşullarının hala sıcak ve normalinde gitmesi de şaşırtıcı.

Çanakkale’de özellikle öğrencilerin gelmesiyle hareketlendi. Ancak Çanakkale’de bir çok vatandaşın rahatsız olduğu bir konu var ki oda ev kiraları..

Çanakkale merkez ve kepez olmak üzere bu bölgelerde ki evler gerçekten çok pahalı. 2+1  evler şuan en aşağı 2500  TL den başlıyor.. 

Gerçekten içler acısı bir durum. Ev sahiplerinin neye dikkat ederek bu fiyatları belirlediğini merak ediyorum. Lapseki, Gelibolu ve Biga ilçelerinde ki evler daha uygun ve daha kullanışlı. Merkezde ki bu fiyatlar tüm vatandaşları şaşırtıyor. Doların yükselmesine güvenen ev sahipleri dolar düşünce neden kiraları düşürmüyor acaba ?

Öğrenciler, aileler, bekar vatandaşlar nasıl ev tutabilecek ? Fiyatlara bakılırsa bir çok kişi ev tutmaya çekinir halde şuan.

Nasıl düzelecek bu durum. Nasıl bir çözüm bulunacak. Alt tarafı evinizde yaşam sürecek insanlar bu kadar sık boğaz edecek, fiyatları bu kadar şişirecek ne var elinizde anlamıyorum.

Çanakkale’de emlak piyasası bu duruma biran önce el atmalı bu fiyatlarla en fazla insanlara mutsuz bir hayat sunarsınız. Barınma ihtiyacı her bireyin hakkı. Bu şartlarda Çanakkale’de barınma hakkını bile bulamazsınız.