SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

KÜÇÜK ÇOCUK VE LİTTLE BOY 14.10.2019

Yazının Giriş Tarihi: 14.10.2019 09:25

Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago ilinde çikolata ve şekerleme fabrikası sahibi olan Otto Schnering, fabrikasının yeni ürettiği bir çikolataya ABD Başkanı Cleveland’ın yeni doğan kızının adı olan Ruth’tan etkilenerek ‘’Baby Ruth’’ adını verir. Schnering bu ürünün tanıtımı için Doug Davis ile anlaşır. Davis ordudan emekli olan bir pilottur. Kendisine ait küçük bir uçak filosu olan Doug Davis, bu yeni ürünleri farklı bir tanıtım çalışması ile tanıtmak istemektedir. Bu yeni ürünü uçaktan halka atmak üzere tanıtım çalışmasının hazırlıklarını yapar.

Doug Davis bir arkadaşının evine ziyarete gittiğinde yeni aldığı bu tanıtım işinden bahseder. Arkadaşının oğlu olan 12 yaşındaki Paul, babası ve arkadaşı arasında geçen konuşmaları dinler ve çikolataları uçaktan atmayı çok istediğini dile getirir. Babası tarafından tehlikeli olarak görülen bu fikir, çocuğun ısrarı ve Davis’in arkadaşını iknası sayesinde kabul görür.

Küçük Paul belli aralıklarla uçakla halkın üzerine çikolata atmakta ve çikolatalar halk tarafından kapışılmaktaydı. Ses uyandıran bu tanıtım yeni ürünün satışını da arttırdı. Çikolata atarak havacılığı sevmeye başlayan Paul, büyüyünce çok ünlü bir pilot olacaktı.

Paul Tibbets o kadar ünlenecekti ki, 6 Ağustos 1945 tarihinde Hiroşima’ya ‘’Little Boy’’ isimli atom bombasını atacaktı.