SON DAKİKA
Hava Durumu

BİR DİLEK DİLEYİN VE HAYATINIZI OLAĞANÜSTÜ KILIN! (16.09.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 16.09.2021 09:56

Eylül ayı hayatlarımızda birçok şeyin başlangıcıdır.

Mevsimlerden sonbaharın başlangıcıdır.

Birçok insan için okulların açılmasıyla şehir değişikliği; yeni düzen, yeni insanlar, yeni bir hayatın başlangıcıdır ve aslında her yeni şey bir dönemin bitişi, yeni bir dönemin de başlangıcı anlamına gelir.

 

Başlangıçlar birçok soruyu da beraberinde getirir;

Beni neler bekliyor?

Nasıl olacak?

Ne yapacağım?

Bu sorular beraberinde birçok duyguyu getirir;

Endişe.

Kaygı.

Heyecan.

Korku.

Mutluluk.

 

Bu soruların ve duyguların arasında da zaman geçer ve hayat akıp gider. O yüzden bir an durup derin bir nefes almak ve her bir anımızın kıymetine varmak elimizdeki en kesin ve en değerli hazine, tıpkı Kemal SAYAR’ın da dediği gibi; “En değerli hazinemiz zaman ve onu heba etmek ömrümüzü heba etmektir. Her nefes bir ömür!”

 

Sen de böyle bir zamandan geçiyorsan ve duyguların içinde kaybolmuş hissediyorsan Sevgili Okur, Robin Williams’ın şu repliği gelsin aklına;

“Hayatımızın bu döneminin sonunda buluverdiğimizde kendimizi iyi günleri hatırlamaya, kötü günleri unutmaya çalışırken ve geleceği düşünürken buluyoruz. Endişelenmeye başlıyor ve  “Ne yapacağım? 10 yıl sonra nerede olacağım?” diyoruz. Oysa ben diyorum ki “Hey, bana baksanıza! Lütfen bu kadar endişe etmeyin; çünkü hiçbirimizin bu dünyada fazla vakti yok. Yaşam uçup gidiyor.  Eğer çok bunalırsanız gözlerinizi yıldızların kadifemsi gecede dizilmiş oldukları gökyüzüne çevirin. Karanlığın içinde bir yıldız kayar da geceyi gündüze çevirirse bir dilek dileyin ve hayatınızı olağanüstü kılın.”

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.