SON DAKİKA
Hava Durumu

BİR BAŞKA SATIR - Özeleştiri  

Yazının Giriş Tarihi: 11.07.2021 10:32

 Hayata geçirilecek bu gibi projelere ihtiyacımız her zaman var, fakat neden daha fazla göremiyoruz? Sizlerde biliyorsunuz ki, daha önceleri gerek tüm Türkiye ve Çanakkale olarak Kaz Dağı’nı koruyabilmek adına faaliyetlerde bulunduk. Kendi canımız isteyip öylesine karşı gelmek için değildi. Bir proje yapılıyordu ve bunun zararlarını öngörebiliyorduk. Habitata, canlılara, insanlara…

 

Bilinçli bir birey, çevresine karşı sorumluluk hissetmelidir. Tek merkezli düşünmemelidir. Böyle bir bakış açısıyla bakıldığında, doğruları ve yanlışları kolaylıkla görebiliriz. Bu durumda, hepimizin olan doğaya güzellikler katmalıyız bu gibi projelerle. Örneğin; çevre kirliliğine yönelik farklı düzenlemeler öncesinde yapılmış olsaydı müsilajı şu an yaşıyor olmayabilirdik.

Bu tip doğa değişimleri yavaşça, sinsice ilerler. Tüm dünyanın bildiği bir gerçek var; küresel ısınma. Hangimiz bununla ilgili önlem alabiliyoruz hayatımızda? Gerçek anlamda küresel ısınmayı yaşayacağımız, kuraklığı yaşayacağımız anı mı bekliyoruz? Maalesef, tüm dünyanın sorumsuzluğunu çok acı şekilde ödeyeceğiz gibi gözüküyor.

 

Aynı zamanda Gökçeada da yapılacak olan, bu proje Türkiye’nin ilk depolama tesisi olacak. Daha öncesi yapamaz mıydık? Yapabilirdik, elbette. Bu durumda bir özeleştiri yapılabilmesi gerek, sorun çıktığı an değil sorun henüz yokken müdahale edebiliyor olmamız gerek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.