SON DAKİKA
Hava Durumu

BİR BAŞKA SATIR- Külrengi (01.08.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 01.08.2021 10:34

Topraktaki bakteriler dahi küle dönüyor. Alev toplarının içerisinde, ne olduğundan habersiz hayvanlar yanıp küle dönüyor. Tüm tabiat, külrengine dönüyor. İnsanlar ne yapacaklarını şaşırmış, etrafa kaçışıyorlar. Gidecek yer yok, aynı yerleşkede dört farklı yangın.

Alevler, yeşilin her bir tonunu külrengine boyuyor. Gökyüzüne kusuyor tüm dumanını… Şimdi bu telef olan insanlar, canlılar, doğa ne olacak?

 

İçimde bitmeyen direnişim tekrar uyanıyor. Her geçen gün yaşadığımız bu facialar sessiz kalmama engel oluyor. Nereye gidecek tüm bunlar?

Daha öncesi ormanı yakmak isterken yakalanan biri salınıyor ve tekrar yakalanıyor. Bir diğeri kitap yakmaya çalışırken orman yangını çıkartıyor. Bir diğeri, anız yakarken toprağı da yaktığını bilmeden bir de ormanı yakıyor. Tüm bunlar varken, ne demeli? Bilinçsizliğimizin sebep olduğu bu facialardan sizce de bir ders çıkarılmamalı mı?

 

Ülkemizde yaşanan bu facialara yapılabilecek en önemli şeyin eğitimden geçtiğini bilmek gerek. Bilinçli bir birey yetiştirmek bu kadar zor olmamalı. En azından bir yangının nasıl çıktığını ve sonuçlarını biliyor olmamız gerek. Yere atacağımız bir çöpün karşılığını biliyor olmamız gerek. Emin olun bir kişi çok şey değiştirecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.