SON DAKİKA
Hava Durumu

BİR BAŞKA SATIR - Kaygı (22.08.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 22.08.2021 13:21

 İçerisinde bulunduğumuz durumların bizi gelecek kaygısına sürüklememesi artık imkansızmış gibi görünüyor. Bir üniversiteye daha girmeden bile bölümün bize iş imkanı sağlayıp sağlamayacağını düşünüyoruz. Üniversiteyi okurken de durum devam ediyor. Mezuniyetimizin sonrasında iş bulamamanın korkusunu yaşıyoruz. Neredeyse çoğu kişi isteklerinin, beğenilerinin dışında okumaya itiliyor. Maalesef sadece iş olanaklarını düşünmek zorunda kalıyoruz.

 

Peki ya, bizi sonrasında neler bekliyor? Kendimizi her anlamda geliştirmek, birden fazla dile sahip olmak, çeşitli kuruluşlarda faaliyet göstermiş olmak, deneyim… Bu saydıklarımı neredeyse tüm firmalar herhangi bir iş için istiyor. Durum böyle olunca, mezun olduktan sonra bir süre daha ailelerimize bağlı kalıyoruz ve bu durumda birçok olumsuzlukları doğuruyor.

 

Sorumluluk almaktan korkan, kendisini ifade etmekte zorluk çeken, hayallerini gerçekleştiremeyen, bir birey olamamanın vermiş olduğu psikolojik sorunları yaşıyoruz. Bu dönemin içinde yaşıyor olmak beraberinde bu zorlukları getiriyor. Ne isteğini bilmeyen diye tabir edilen bizler, aslında korku yaşıyoruz. Yaşadığımız bu kaygı bizi karamsarlığa sürüklüyor. Farklı alanlara yönelmemize sebep oluyor. Aslında kararsız değiliz. Korkularımız bizi bu duruma sürüklüyor. Kendimden yola çıkarsam, uzun bir süredir dengesiz ilerleyen, inişli çıkışlı bir ruh halinin içerisinde bulunduğumu söyleyebilirim. Çokça zaman başarısızlarla sonuçlanan adımlarımın olduğunu, vazgeçişlerimi, hayal kırıklıklarımı görüyorum…

 

Tüm bunları neden söylüyorum peki? Yalnız olmadığınızı bilmenizi istiyorum.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.