SON DAKİKA
Hava Durumu

BİR BAŞKA SATIR- İyi ve Kötü (08.08.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 08.08.2021 11:05

 Elleriyle ateşi söndürmeye çalışan orada yaşayan, orada yaşamayıp yardıma koşan insanları görüyorum. Bu denli kötülüklerin ardında, bu güzellikleri de gördüğümde birlikte ne kadar güçlü olabildiğimizi görüyorum. Bu denli şartlarda çalışan itfaiye çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Her bir canlıyı kurtarabilmek için elinden geleni yapan veterinerlere teşekkür ediyorum. Ve ne olursa olsun bu yangında kendine görev edinen insanlarımıza teşekkür ediyorum. Teşekkür edemediğim de çokça kişi var ki bunları ağzıma bile almamak istiyorum.

 Her geçen gün boğazımda düğümlenen olaylara şahit olmak bunları ülkemde görmek gerçekten çok üzücü. Bunları yaşıyor olmamız çok üzücü. Ancak artık sessiz olmayacağımızı, olmadığımızı hissediyorum. Birlikte güçlü olduğumuzu unutmayalım. Her sessiz kalmayışımız bizi daha da güçlendirecek. Bu durumda yapabileceklerimizin en başında sessiz kalmamız geliyor. Orada yangını yaşayan sadece o insanlar değil, hepimiz bunu yaşıyoruz. Bu yüzden hepimize düşen görevler var. Orada yangından ölen canlarımız varken, burada oturduğumuz her bir saniyenin içimizde yarattığı vicdanı başkalarından da bekliyorum. Ancak görüyorum ki hayatta iyi ve kötü insanlar var. Bu durumda kötü insanların oluşu ne kadar bizi öfkelendirse de bunun dışında hep birlikte olduğumuzda iyiliklerle güçlendiğimizi söylemek isterim. Tekrar ve tekrar bu acıların yaşanıyor olması ne kadar üzücü olsa da bundan sonra yapılacakların her birimize düşen görevleri yerine getirmemizi diliyorum.

 Artık güzellikler görmek istediğim bu topraklarda, tutunacak bir dal arayıp bu dallara sarılmamızı diliyorum. Bir ağaç için köşkü taşıttıran Ata’mızı hatırlatmak isterim. Bu topraklar artık bunu hak ediyor!

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.