SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

‘’RAMPA’’ 14.12.2018

Yazının Giriş Tarihi: 14.12.2018 08:18

EDS ile alakalı kısmında içime biraz su serpti. Bilirsiniz Ezine’nin girişlerinde yer alan sistem 50 nin üzerinde geçişlerde çakıyor 480 gitti gene diyorduk ya öyle değilmiş. Tabelada otomobiller için 70 gösterirken 50 de çakması canımızı yakıyor, şüpheye düşürüyordu, öfke nöbetleri geçiriyorduk. Sistemi henüz görme fırsatım olmadı ama 50nin üzerinde çaksa da sonradan aracın ne olduğuna bakılıp hızı kontrol edilip yönetiliyormuş. Henüz gelen bir cezam yok, umarım da gelmez, çok para, çoluğun çocuğun nafakası gitmesin haybeye. Böyle bir sürpriz olmasın isterim ama Ezine’den başka bir konuda bir sürpriz bekliyorum.

Çanakkale’nin ulaşılabilir olmasını istiyoruz. Çanakkale karayolunda en büyük sıkıntıyı İzmir yolunda meşhur rampalarda yaşıyordu.  Küçükkuyu rampalarında işler nasıl yürüyor var mı sıkıntı? Ufak tefek söylentiler dışında her şey yolunda gibi gözüküyor. En son duyduklarım tünellerden birinin tamamlanmak üzere olduğu, Nusratlı yolunda araç ceplerin arttırıldığı ve asfaltlandığıydı. Yumuşak zeminden kaynaklı bir yavaşlama olduğu konusunu Turan Tümay il genel meclis üyesi arkadaşıma sordum çünkü her zaman ulaşabiliyorum. Seçim dedikodusu yaparken neredeyse neden aradığımı unuttum. Belli bir alan için yumuşak zemin konusu doğruymuş hatta bir süre tünellerde günlük 7metre lik ilerleme olurken çalışma 3metrelere kadar düşmüş. 2023 hedefine uygun temposuyla teslim süresinin değişmeyeceği görüşünde değerli il genel meclis üyemiz.

Köşe yazarımız Aynalı çarşıyı köşesine taşımış, geçmişi restorasyonu güzel bilgiler paylaşmış. Ertesi gün ise muhabirimizde aynalı çarşıyı yazmış bir haber yapmış. İsmi var ilgilenen yok diye haber mi olur ama haklı okudum. En kolay yönetilebilecek şeyler aydınlatmadır, heladır, konusu bile olmamalı ama ihtiyaçsa da bir çözüm bulmalı yetkililer. Nereye şey edecek bu millet haklı. Her işi rampaya sürmeyelim.