SON DAKİKA
Hava Durumu

''Kolla''

Yazının Giriş Tarihi: 11.12.2018 08:43

Dün sabah Biga da yaşanan trafik kazası canımızı fena yaktı. Ekmeğinin peşinde yiten yaşamları, özellikle de iş kazalarını duyunca çaresiz elim kolum bağlanır acısıyla yanarım. Biga'nın Yeniceköy mevkisinde, Balıkesir'in Gönen ilçesindeki bir fabrikanın işçilerini taşıyan minibüs ile tır çarpıştı. Kazada 4 kişi hayatını kaybederken, 12 işçi de yaralandı. Yaralılar hastanelere sevk edildi, savcılık soruşturma başlattı. Bu acılar hiç yaşanmasa keşke. Yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Havaların soğuması ile birlikte kış aylarında ortaya çıkan hastalıklar da kendini göstermeye başladı. Virüs haneye girmeye görsün hepimiz yatak döşek oluyoruz. Önlemini alıp aşısını olanlar, yemesine içmesine dikkat edenler doğrusunu yapıyor. Kışın görülen masum bazı hastalıkların yanı sıra soğuk havaların ani kalp krizi ölümlerine yol açabileceğini okumuştum bir yazıda. Bu yıl soğuk geçecek deniyor beklide son on yılın en soğuk havalarını yaşayacağız. İhtiyaç sahiplerinin kışlık yakacak yardımlarının ulaşmış olmasını umuyorum. İnşallah aç açıkta kalmaz hiçbir canlı, sahip çıkanı olur. Yardımsever dostlarımızın katkılarıyla bu kışı daha kolay atlatır.

Ekonomik koşullar malum zorlaştı. Gelir giderler dengesi bozuldu. Yerel yayınların sarf malzemesinin fiyatları artarken abone, ilan ve reklam gelirleri düştü. Zor koşullarda yayın hayatına devam etmeye çalışan mecralar maaş ve sigorta ödemede daha da zorlanacak belki de kapanacaklar. Ülke genelinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu yerel yayınlarına sahip çık kampanyası başlattı. Kampanya karşılığını bulur güzel haberler alırız diye umuyorum.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.