SON DAKİKA
Hava Durumu

‘’BEKLENTİ’’ 13.12.2018

Yazının Giriş Tarihi: 13.12.2018 08:47

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan “ Yoğun ekonomik saldırılara maruz kaldık. Hamdolsun ekonomi yönetimimiz bu saldırılar karşısında iyi konumlandı ve bu süreci arkamızda bırakmaya başladık. Bu bağlamda bu bütçe tam bir tasarruf bütçesi olacak” dedi ve ekledi “Çanakkaleli Bütçeden Hakkını Alacak” ne mutlu bizlere.

Hastaneler, okullar, yollar çok şükür değerli yatırımlar aldık. Kolay değil, yoğun bir çalışma temposuyla değerli vekillerimizin inançla azimle yüklenerek getirebileceği milyonluk yatırımlar bunlar. Yeni bütçeden geçtiğini öğrendiğimiz kırk milyonluk merkez spor salonu adliyenin arkasında inşaatına başlanacak. Ayvacık bölgesine UEDAŞ tan on üç milyonluk yatırımda geliyor. Bunlar başlangıç. Vekillerimizin yapacağı müjdeli açıklamaları heyecanla bekliyoruz. Hayırlı olsun şimdiden.

Çanakkale kabuğunu kırdı. Hak ettiği değeri buluyor, yatırımlarla değişiyor gelişiyor.  Çanakkalenin  potansiyeli çok yüksek, engellemeler, atılan çelmeler,  hepsi boşa, istemezükçüler geçmişte kalacak. Geleceğimizi planlayıp hayallerimizi inşa edebiliyoruz.

Ezine deki Gıda Organize Sanayi bölgesi ticaret odasında konuşulmaya başlandığından buyana neler konuşulduğunu, neler yaşandığını, geçen zamanı düşünün. İhtiyaçtı, hayaldi inananların ve destek verenlerin sayesinde hızlı bir şekilde vücut buldu. Kamulaştırılması, imar planı, parselizasyonu bitti. Altyapı projesi ihaleye çıkacak. Elektriği suyu doğalgazı yoluna girdi. Kesin talepleride almaya başlanacak altyapı ihalesi sonrasında.

Çanakkale köşe bucak arı kovanı gibi vızır vızır, devam eden ve gündeme düşen projelerle çıtası hedefleri yükselen bir şehre dönüştü. Merkez ilçenin basit sorunları yönetememiş olması üzüntü verici. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent beyin Çanakkale’nin Ankara ile planlı projeler üretebildiği noktada beklentilerin ötesinde karşılık verebileceğini görüyoruz. Arzumuz merkez ilçenin de hak ettiği şekilde yönetilmesi ve payını alabilmesi yönünde. Zamanı geldiğinde gereken neyse olur herhalde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.