SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ BİLİRDİK…! (29.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 29.01.2022 11:00

Hayat doğum ve ölüm arasında ince bir çizgi.  “Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle haşrolursunuz.” Hadis-i Şerif’inden yola çıkıp… Hasan abimizin  vefatından etkilenerek birkaç kelam etmek isterim.

 

Son günlerde en çok canımızı yakan bu Covit belasından çok kişiyi kaybettik, kimileri bizim yakınlarımız, tanıdıklarımızdı, kimileri de tanıdıklarımızın yakınlarıydı. Çok üzüldük, çok etkilendik. Hepimizin psikolojisi bozuldu. Gecemiz, gündüzümüz hep bu hastalığın sohbeti ile geçer oldu. Aşılarımızı olduk birçoğumuz ve artık rahattık bir nevi.. Fakat tam artık yavaş yavaş her şey normale dönüyor, ölüm oranı azalıyor, bu illet hastalık  etkisini kaybediyor derken Çanakkale’nin önemli bir şahsiyeti olan Çanakkale Vergi Dairesi’nin adı söylediğinde neredeyse tanımayan olmadığı çalışkan, sevecen, esprili yoklama memuru “Hasan TURAN” abimizi genç yaşında bu illet yüzünden kaybettiğimizin haberini aldık ve tüm Çanakkale gibi bende, bizlerde hepimiz çok üzüldük.

Ve dün tüm sevenlerinin yoğun katılımıyla cuma namazından sonra ebedi istirahatgâhına uğurlandı…   İşte Dünya bu kadardı….! 

GELDİK, GÖRDÜK, GİDİYORUZ…

Dünya handır biz misafir
Geldik gördük gidiyoruz
Cefasıyla,sefasıyla
Ömür sürdük gidiyoruz

Ruhumuzu hüzün sarsa
Yaralayıp kalbi vursa
Haktan gelen her ne varsa
Cana kardık gidiyoruz

Kimi durduk,kimi koştuk
Nice badireler aştık
Sığmadık,bu candan taştık
Gönlü yorduk gidiyoruz

Her zorluğa katlanarak
Sabrımızla yoklanarak
Kötülükten saklanarak
Sona vardık gidiyoruz                                                                                                                                                                                                                     
Gülseren MORKAN

Çanakkale ve Çanakkale Vergi Dairesi çok önemli bir emektarını kaybetti.

   Ahh Hasan Abi; işe başladığım günden beri çok kez şube açılışlarımızın, taşınma işlemlerimizin hemen hepsinin yoklama işlemlerini o yaptı. Hepsinde yoklama memuru Hasan abi ile ikimizin imzası var. Çanakkale’de ki bir çok iş yerinin yoklamasını hep o yapmıştır.  Herkese yardımcı olan, konuşkan, hoş sohbet, samimi, dürüst ve işine öylesine sadık, fedakar, çalışkan biriydi ki onu hep koşarken görürdük. Hemen işini bitirir “başka bir yerin açılışına yetişmem gerek, hemen gideceğim.” derdi. Öyle boş boş lakırdı ile zaman geçirmezdi, hep bir işi vardı. Böylesine devlet memurlarına, çalışanlara can kurban.. Devletten aldığın her para son kuruşuna kadar helaldir değerli abim.

 Bu memlekette bir çok yoklama senin elinden geçti, inşallah seninde bu aldığın hayır duaları ile ahirette ki yoklaman çok kolay geçecektir. Kabrin Nur, Mekanın cennet olsun…..!

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.