SON DAKİKA
Hava Durumu

Gezelim Görelim 24.11.2018

Yazının Giriş Tarihi: 24.11.2018 09:14

Antalya’nın enfes güzelliklerinden birisi Düden Şelaleleri. “Şelaleleri” dedik zira kaynağını Kepez Hidroelektrik Santralinden alan Düden Çayı, iki kola ayrılır ve bu iki koldaki şelaleler de Akdeniz’e dökülür. Aşağı Düden ve Yukarı Düden Şelalesi olarak bilinen şelalelerden Yukarı Düden Şelalesi şu an için ayrıca piknik yeri ve mesire alanı olarak da kullanılmaktadır.

Şelalenin ve eşsiz denebilecek güzellikteki doğanın içerisinde iken kendinizi Antalya’nın o bunaltıcı havasından çok uzakta, sanki bir gizli cennetteymiş gibi hissedebilirsiniz. Mesire alanında restoranlar, hediyelik eşya satan dükkanlar, kafeteryalar ve tuvaletler de bulunduğu için bir gününüzü burada huzur içerisinde geçirebilirsiniz.

Varsak’a 1 kilometre mesafedeki şelale, Antalya Merkez’e de yalnızca 10 kilometrelik bir uzaklıktadır. Şahsi aracı ile gidecek olanlar Varsak Yolu’ndan gelerek şelaleye ulaşabilirler. Saat 08:00’da ziyaretçiler için kapılarını aralayan mesire alanı için yaz saati uygulamasında kapanış 19:30. Kışın ise bu bir ya da bir buçuk saat kadar öne çekiliyor. Şelale Kepez Mesire Alanı’nın içerisinde yer alıyor ve alana giriş için sembolik olarak kişi başı 3 TL gibi bir ücret talep ediliyor ancak ziyaretler için Müze Kart maalesef geçerli değil.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.