SON DAKİKA
Hava Durumu

Gezelim Görelim 12.10.2018

Yazının Giriş Tarihi: 12.10.2018 09:20

 

Her gidişinizde ayrı bir yüzünü gördüğünüz, her gidişinizde farklı bir deneyim yaşadığınız Türkiye'deki ender yerlerden. Tabi her mevsimin de beraberinde getirdiği artılar ve eksiler oluyor. Bu nedenle de bizim tavsiyemiz Kapadokya'nın genelinden ziyade, kafanızdaki deneyimler için en iyi zamanları kovalamak olur.

Balona mı binmek istiyorsunuz o zaman balon için en uygun hava şartlarının olduğu yaz ve bahar aylarını tercih edin. Çünkü kış aylarında uçuş için uygun hava şartları sağlanamadığı için kalkış izinleri alınamayabiliyor.

Ya da ATV safari mi yapmak istiyorsunuz o zaman yağmurlu zamanlardan kaçının. Çünkü safari yapacağınız yolların çamur ve kaygan olması sizi hem riske sokacaktır hem de yaşayacağınız zorluklardan dolayı keyif almanızı engelleyecektir. Bir de ATV'nin acemisiyseniz yağmur çamur sizi iki kat zorlayacaktır.

Doğa yürüyüşleri ve bisiklet gibi diğer birçok aktiviteyi, uygun ekipman ve kıyafetlerinizin olması şartıyla yapmanız mümkün ama ilk deneyimleriniz ve ne tür ekipman kullanacağınızı bilmediğiniz aktiviteler zorlu hava şartlarında sizi zorlayabilir.

Ayrıca hobinize göre değişen festivaller ve yarışmalar gibi önemli tarihleri de zaman belirleme konusunda mihenk taşı almak isteyebilirsiniz. Bu yüzden burada yapmak istediğiniz neler varsa tarihlerinizi onların dönem ve mevsim şartlarına göre belirleyin.

    

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.