SON DAKİKA
Hava Durumu

Gezelim Görelim 04.10.2018

Yazının Giriş Tarihi: 04.10.2018 09:54

Köprülü Kanyon, milli park olarak ilan edilen bir doğa harikasıdır. Kanyonun içerisinden dünyaca ünlü olan Köprüçay ırmağı geçmektedir. Bölge, her yıl Dünya’nın dört bir yanından turist çekmektedir. Bölgeyi turistik açıdan son derece değerli kılan Köprüçay ırmağında çeşitli ülkelerden gelen turistler rafting yaparlar. Bu ırmak rafting spor için son derece ideal ve bilindik bir bölgedir. Bölgeyi asıl özel kılan şey manzaradan daha çok bu ırmaktır. Irmağın son derece değişken bir dokusu vardır. Bu da rafting sporu için ideal bir alan sağlamaktadır.

Irmağın bu değişken dokusu aynı zamanda çevreninde devamlı farklılaşmasını sağladığından dolayı bölge turistlerin oldukça fazla ilgisini çekmektedir. Kanyon, Isparta’nın ilçelerinden birinde başlamaktadır ve yaklaşık olarak 25 kilometrelik dar patikalardan oluşmaktadır. Kanyonun başlangıcından sonuna dek yürürseniz Antalya’nın Değirmenözü köyüne varabilirsiniz. Bu yol dar bir vadiden oluşacaktır ve maceraperestler için harika bir anı olacaktır.

Ülkemizdeki kanyonların tümü gösterişli ve güzeldir. Burası ise çeşitli su sporları ile birleşerek daha da özel bir anlam kazanmıştır. Yeşilliğin masmavi sularla birleştiğini göreceğiniz bu harika bölgeden inanın hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Doğa, doğanın tadını çıkartmak bir yana dursun burası muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Kanyon son derece büyük ve geniş bir alana yayıldığından dolayı gezilecek birçok yer vardır. Buraya bir tatil düzenlediğiniz zaman bu tatilin kısa süreli olmadığından emin olmanızı tavsiye ederim çünkü buradan ayrılmak isteyeceğinizi pek sanmıyorum…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.