SON DAKİKA
Hava Durumu

Yazıyorum 27.11.2019

Yazının Giriş Tarihi: 27.11.2019 08:30

Sözcü gazetesinden Rahmi Turan’ın;  Reis’in Külliyede CHP’li bir isim ile gizlice görüştüğü, bu isimden CHP Genel Başkanlığına aday olmasını istendiği ve destek sözü verdiği ile ilgili ortaya atılan iddia üzerine siyaset gündemi bir anda değişti ve alabora oldu.  CHP’nin içi dışına çıktı, kirli çamaşırlar ortaya dökülmeye başladı.

 

İnanınız; ne attıkları yalanlar, nede kurdukları çirkin kumpaslar, suçsuz ve günahsız insanlara zarar vermedikten sonra zerre kadar ilgilendirmiyor. Sadece midemi bulandırıyor. Bu kadar basit, iftiracı, yalancı ve kumpasçı insanlar (!) ile bırakınız aynı ülkede, aynı dünyada ve gezegende yaşıyor olmak dahi sıkıntı veriyor.

 

Şimdiye kadar bu güruhun o kadar çirkin yalanlarını, o kadar pis kumpaslarını gördük, maruz kalıp, şahit olduk ki, artık kanıksadık. Bunun içinde ne yaptıkları, ne söyledikleri, nede kurdukları kumpaslar şaşırıyoruz.

 

Geçmişte ve günümüzde bu yalancı ve kumpasçı insanlar, birçok masum ve günahsız insanın hayatlarını kararttı, masum günahsız insanların günahına girdiler; kimisi mesleğinden oldu, kimisi hapishanelere düştü; üzdüler, kırdılar,  geleceklerini kararttılar.

 

Şimdi de hızlarını alamayıp, kendi aralarında birbirlerine kumpas kurmaya başladılar. Eskiden böyle bir kumpas veya itibar suikastı yapıldığı zaman,  TV “ FLAŞŞŞŞ FLAAAŞ diye haber olarak ekranlardan duyurulduğu için halk bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı veya çirkefi üstüne bulaştırmamak adına ses çıkarmadıkları için kurdukları kumpasların deşifre olmadığını zannediyorlardı. Şimdi kumpasları deşifre olmaya başladığı için panikliyorlar.

 

 Kumpas kurmayı ve yalan atmayı meslek edinmiş ve şahsiyetleri olmuş bu pişkin kumpasçıların kumpasları, yalanları ortaya döküldü, deşifre olduğu için utanacaklarını, yüzlerinin kızaracağını mı zannediyorsunuz?  Yanılıyorsunuz. Böyle bir beklenti içine girmiş iseniz, sadece ve sadece kendiniz aldatır, gücünüzü üzersiniz. “Yavuz hırsız ev sahibini şaşırtır.” Sözü bu tip kendini uyanık zanneden zavallılar için söylendiğini unutmayın.

 

 İlk duyduğunda, ”biliyorum, doğrudur, şaşırmadım. Böyle çalışmaların yapıldığını, adamların tutulduğunu ve bunun için paralar dağıtıldığını biliyoruz.” Şeklinde açıklama yapan, etkili ve yetkili kişi konu ile ilgili gerçekler çorap söküğü gibi geldikçe,  çelişen açıklamaları ile söylediği yalanları kendisi de takip edemez oldu.

 

Anlatmaya gerek yok, işte görüyorsunuz.” Reklamındaki gibi aslında her şey açık ve net ortada. CHP’nin devam eden delege seçimleri, yapılacak genel başkan seçimli kurultayında genel başkan adayı çıkacak adayların önünü kesmek için yapıldığı görüşü üzerinde herkesin ittifak ettiği bu kumpas deşifre oldu. Şimdi kumpası kuran, ucunda kenarından içinde olanlar, sudan çıkmış ördek gibi çırpınıp bu kumpastan yara bere almadan kurtulmaya çalışıyor.

 

Türkiye’ de bu ve buna benzer çirkin pespaye kumpaslar ne ilk nede son olacaktır. Şimdiye kadar kumpaslar ile başbakanlar, bakanlar idam edildi. Askeri darbeler için zemin hazırlandı. Partiler kapatıldı. Binlerce insanımızın canı yandı. Deşifre oldular diye utandılar mı? Yüzleri mi kızardı? Vicdanları mı sızladı.

 

Sivas Madımak; Başbağlar Katliamları, Maraş ve Çorum olayları,   bugünkü kumpasları planlayan üst akıl tarından planlandı ve icra edildi. Faili meçhul birçok cinayetinde bunların eseri olduğuna şüpheniz olmasın.

 

Daha önceden de çok defalar yazdım. Başkanlık seçimlerinin açıklandığı akşam, “bir insanımızın burnu kanadığında bunun vebalini ödeyemem” mesuliyeti ile gezi benzeri kaos çıkmasını önlediği için, Muharrem İnce’nin siyaseten kalemi kırıldı.

 

 Bu nedenle İnce’nin Başkanlık ve Genel Başkanlık için yapacağı her hamlesinden sonra benzer engeller çıkarılacağını ve itibar suikastlarına uğrayacağı tahmin edilmesi zor olmayan bir durumdu. Sonunda beklenen oldu. Ama bu defaki kumpasa fena doladılar.  Siyaseten kalemi kırılan İnce’de bu defa gemileri yakmış görünüyor.

 

İmamoğlu ‘nun şimdiye kadarki siyasi performansı ile 2023 Başkan adayı olamayacağının anlaşılması üzerine, İnce’nin önce CHP Genel Başkanı, sonrasında da Başkan adayı olacağına dair açıklamaları üzerine, böyle bir şeyin olabileceğine dair zayıf bir ihtimalde olsa engellemek için yapılan ön kesme operasyonu üst aklın elinde patladı.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.