SON DAKİKA
Hava Durumu

Yazıyorum (01.10.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 01.10.2020 10:13

Dünya üzerindeki değişik ülkelerde ve çeşitli coğrafyalarda 250-300 Milyon civarında Türk yaşadığı tahmin ediliyor.  Tahmin ediliyor diyorum; çünkü Türkleri yok etmek için  yapılan toplu katliamlar ve soy kırımlar ile  işgal ve asimilasyonla Türklük unutturulmaması için gerçek rakamlar gizlenmesi nedeniyle net sayı bilinmiyor/bilinemiyor.  

 

Bunun içinde kimisine Gagavuz, kimisine Tatar, kimisine Özbek, kimisine Türkmen gibi isimler veriliyor. Bunun yanında Irak, Suriye Türkmenleri veya Bulgar, Yunan, Arnavut, Boşnak, Afgan, İran ve Azeri Türkü gibi değişik kimlikler üretilmeye  çalışılıyor. 

 

Türk, Türk’tür. Aslı nesli, dili dini geleneği göreneği birdir. Her ne kadar değişik isimler ile gruplandırılmaya çalışılsa da bu gerçeği  hiçbir şey değiştiremez. 

Bizim dışımızda herkes bu gerçeğin  farkında olduğu ve muhteşem Türk  nüfusunun birleşmesi durumunda nasıl bir güç olduğunu bildikleri için egemen güçler Türkleri karşılarına almadan, tasmalı kendi  uydu devletlerine “arkanızda biz varız” diye cesaretlendirip, şımartıp saldırtıyorlar...  

 

AB'nin şımarık çocuğu Yunanistan on milyonluk nüfusu ve bir milyonluk ordusu ile Akdeniz'de  Türkiye’ye racon kesmeye kalkıyor... 

ABD’nin ve Rusya'nın beslemesi üç beş milyon nüfuslu Ermenistan da Türk Yurdu Can Kardeşimiz Azerbaycan'ın  topraklarına saldırıyor ve  sivil hedefleri vuruyor, kadın, çocuk masum insanları şehit ediyor.  

 

Ermenilerin ve Yunanlıların Türk düşmanlığı bilinen tarihi bir gerçek. Osmanlı  döneminde Türklüğün hoşgörüsü  altında rahat bir yaşam süren Ermeniler, Osmanlının  zayıfladığı ve güç kaybettiği zamanlar da  arkadan kalleşçe ve içten haince vurmaktan hiç çekinmemiş, her fırsatta düşmanlıklarını göstermişlerdir.  

 

Kurtuluş Savaşında yurdun her yerinde olduğu gibi Erzurum,  Van ve Adıyaman’da işgalci Fransız ve İngiliz askerleri ile birlikte yaptıkları katliamlar tarihin kirli sayfalarında ve Türk halkın hafızasındadır.  

Ermeni terör örgütü  kanlı Asala’nın Türk Elçiliklerine yaptığı saldırılar ile şehit ettiği yüzlerce diplomatımızın acıları ise toplum hafızasında hala tazeliğini korumaktadır. 

 

Ermenistan, SSCB kuruluşunda ve dağılmasından sonra Rusya’nın koruması ve arka çıkması ile Azerbaycan’aher türlü zalimliği yapmış, milyonlarca Türkü  şehit etmiştir. SSCB dağıldıktan sonra da Azerbaycan  bağımsızlığını ilan ettiğinde de Can Azerbaycan’a saldırmaya başladı. Hocalı Katliamı... Dağlık Karabağ'ın işgali ile vahşi yüzünü gösterdi.  Binlerce sivil Türk kadın, erkek, çocuk tarihte olduğu gibi yakın tarihimizde de vahşice şehit edildi. 

 

Günümüzde de  nereden rüzgâr aldıkları belli olmayan Ermenistan fütursuzca saldırıya yeltendi. Azerbaycan dan gerekli cevabı aldı. Tek millet ve iki devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Can Kardeşi Azerbaycan’a sahip çıktı.  

 

HDP Hariç olmak üzere Meclisteki bütün partiler ortak bir bildiri ile Azerbaycan’ın haklı davasına sahip çıkmaları da takdire değer bir davranış olarak Türk dünyasında karşılığını buldu. 

 

Bunun yanında Ermeni kamuoyunun ağzı ile konuşan ve beyanat veren bazı kişiler olsa da Türk Halkının tepkisi karşısında geri adım atmak zorunda kaldı. Suriye’de, Libya’da ne işimiz var diye soranlar bu defa Azerbaycan da ne işimiz var demeye kalkıştılar.  Bazı boşboğazlarda Suriye’deki Cihatçıların Azerbaycan’agönderildiğine ve Türkiye’nin Azerbaycan’a  SİHA ve İHA desteği verdi diye sahiplerine ispiyon etmeye kalktılar... Dün sokaklara çıkıp “Hepimiz Ermeni’yiz” diye bağıranlardan bu kadarcık numune çıkmasına şaşırmamak gerekir diye düşünüyorum.  

 

Unutulmamalıdır ki 1992 li yıllardaki egemen güçlerin başına açtıkları dertler ile uğraştığı Türk Dünyası yok...  Türkler uyanmaya başladı. Bugün hepsi tek vücuthalinde kalbi de şu anda Azerbaycan için atmaktadır... 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.