SON DAKİKA
Hava Durumu

Yazıyorum (01.07.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 02.07.2020 12:34

AK Partili Bayan Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in şahsında yıllar öncesinde Merve Kavakçı’ya yapıldığı gibi, Meclisin çatısı altında başörtü ve başörtülü bayanlara karşı kin ve nefret ileacımasız birlinçkampanyası başlatıldı. Meclistenfitili ateşlenen bu linç kampanyası, basın yayın vesosyal medya üzerindende çirkinleşerek devam etti ve halen de ediyor.

 

Bunun yanında kadın ve insan hakları savunucusuolduğunu iddia edenler,konu başörtü ve başörtülü bayanlar olduğu zaman görmezden gelme, yok sayma gibi kronikleşmiş alışkanlıkları ileikiyüzlü, samimiyetsiz çifte standart davranışlarında zaman içinde hiçbir değişiklik olmadığını,bu günde aynen devam etiğine şahit oluyoruz.

 

Başka zamanlar da sokağa çıkmak için olur olmaz olayları bahane edip sokaklaradökülenlerin başörtü konusunda susmaları, söylediklerinde ve savundukları fikirlerinde nekadar samimiyetsiz olduklarını göstermektedir. Bunun yanında başörtüsüne karşı kinini gizleyemeyen çığırtkanlığı meslek, meşrep ve mezhep edinmiş marjinal gruplar isebaşörtü ve başörtülülere karşı kin ve nefretlerini kusmak için fırsat bu fırsattır diye saldırmaya ve İslami esasları aşağılamak için birbirleri ile çirkinlik yarışmasına başlıyor olmaları ise olayın başka bir yüzüdür.

 

Başörtülü olduğu ve “ Kadın dernekleri üzerinden terörü meşrulaştıramazsınız” “ dediği için saldırıların hedefi olanAK Partili Bayan Milletvekilive Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in, insanlığı, efendiliği, sabrı, hoşgörüsü,üslubu ve takdir toplayan insanidavranışları ile halk arasında sevilenve takdiredilen birsiyasetçi olduğu için halkınneredeyse bütünü tarafındantarafın sahip çıkılıyor.

 

Bunun içinde başörtüsü ve başörtülü bayanlara yapılan saldırılar toplum tarafından kabul görmediğini gören marjinal düşünenler sosyal medya hesaplarından : “ Senin sesin bir kere kadına benzemiyor nasıl olacak bu iş” ve “İmam hatip hukuk fakültesinden mezun olursan ancak bu kadar beyin çalışır. Türbanı çıkarda azıcık bıngıldağın güneş görsün” gibi ahlak dışı, görgü kurallarından ve genel kültürden yoksun, yorumları ile cehaletlerini ve insanlıktan nasiplenemediğini gösteren cahilce paylaşımlar yapmaya devam ediyorlar.

“ Senin sesin bir kere kadına benzemiyor nasıl olacak bu iş”diye kendilerince toplumca sevilen sayılan ve dik duruşu ve samimi davranışları ile büyük takdir toplayan Bayan Milletvekiline hakaret ettiğini, aşağıladıklarını zannedenler aslında kinlerinde kendilerinin boğulduklarının farkına dahi varamıyorlar.

 

“ İmam hatip hukuk fakültesinden mezun olursan ancak bu kadar beyin çalışır. Türbanı çıkarda azıcık bıngıldağın güneş görsün” diyeyaptığı paylaşım isepaylaşanın cehaletinin derecesini gösterdiği için üzerinde durulmayacak kadar saçmalık abidesi olaraksosyal medyada trend yaptı.

 

Sanatçıların arasında da başörtüsü ile ilgili ilginç söz düelloları ile tartışmalar yaşanıyor ki, evlere şenlik…Çocuğuma başörtülüleri gösterip öcü geliyor diye korkuttuğunu söyleyen bir sanatçıya başka bir sanatçımızın:  “ Para için soyunanların, Allah için giyinenlere laf söylediği iğrenç bir çağda yaşıyoruz …” diye cevap vermesi neredeyse bütün tartışmaların ve konun özeti oldu.

 

Artık insanları rahat bırakın… İsteyen istediği gibi düşünsün, yaşasın, istediği gibi giyinsin. Başını örtsün veya açsın. Bu kişinin insan olmasının bir sonucu ve en doğal hakkıdır. Aksini düşünmek, bir insanın neresini açıp neresini kapayacağına sözsöylemek kimsenin hakkı ve haddi değildir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.