SON DAKİKA
Hava Durumu

KULAKLARA KAR SUYU 14.1.2019

Yazının Giriş Tarihi: 14.01.2019 08:59

Hamsi, Karadeniz de, tatlısından, tuzlusuna, turşusundan ekmeğine kadar çeşitli şekillerde çok sevilerek tüketilen,geçim, hem de besin değeri yüksek bir balık olduğu için yörede çok önemsenmektedir.

Kar suyunun,hamsinin lezzetine lezzet katmak gibi bir özelliğinin yanında, halkın kulağına kaçırıldığı zaman, fitne ve fesada sebep olma gibi bir yan etkisi de mevcuttur.

Bunun için, Türk Halkını balık hafızalı olduğunu zannetme gibi bir yanılgı içinde olan bazı aklı evveller, Fransa’daki “Sarı Yelekliler” eylemlerinden sonra,kendi kulaklarına kar suyu kaçırıldığı gibi“Türk halkının kulağına da kar suyu kaçırmak” adına ellerindeki bütün imkânları seferber etmiş durumda her yolu deniyorlar.

Bunun ilk işaret fişeği, Atatürk büstlerine yaptırılanhain ve düzmece saldırılar ile atıldı.28 Şubatın baş aktörlerinden ProvokatörMüslüm Gündüz ile de devam edildi.

 Haydar Baş’a uzun menzilli silah ile operasyon yapıldı. Ördek Ahmet misali, . Siirt İl Müftüsünün açıklamaları eğilip bükülerek, istenilen kıvama getirilerek içinden “katliam çağrısı yapıldı.” olgusu oluşturulmaya çalışıldı.

 Sanatçının (?) birinin kafede başörtülülere (?)  saldırması üzerine, saldırdı mı saldırmadı mı? Haklımı haksız mı? Diye köpürtülerek sun’i gündemler ile laiklik elden gidiyor korkusu halkın kulağına kar suyu doldurulurcasına haberler üretildi.Bu ve buna benzer haberlerin kaynağına ve doğru olup olmadıklarına bakılmaksızın zihinlere korku fırtınası müziği eşliğinde kulaklaraüflenirdi.

Seçmen yazımları ile ilgili iddialar ile birlikte market poşetlerinden tavşan çıkarma gayreti içine girildi. Danışman Kavakçı’nın kızı, Sayan ailesinin aile boyu ballı kadrolara atanması ile ilgili bonus gibi gündeme düşen haberlerde olayıntuzu biberi oldu.

İtina ile halkın kulağına kar suyu kaçırma gayretleri, ya tutarsa umudu ile göleçalınan maya misali toplum mühendisliği adınabirçok hayali senaryoüretilerek, “Flaş haberler “ olarak piyasaya sürüldü.

28 Şubatta deşifre olmuş olmasına rağmen, gelmiş geçmiş en büyük provokatörMüslüm Gündüz, o zamanlar çok iyi iş çıkardığı için, son kullanım tarihi geçmiş olmasına senaryodan eskisi gibi post modem bir darbe çıkaramayacağının bilinmesine rağmen, baronlar tarafından tekrar piyasaya sürüldü sorusu ise insanın aklına ister istemez geliyor.

. İslam ile uzaktan yakından alakası olmayan ve İslami çevrelerce hiç sevilmeyen, imandan ve Kur’an dan nasibini alamamış Müslüm Gündüz, kılığı, kıyafeti, söylemleri ve eski sabıkları ile kazandığı kötü imajını,Atatürk, düşmanlığı, halifelik gibi saçmalıkları ile laiklik konusunda çok hassas küçük bir kesimi korkutarak sandığa gitmelerini sağlanması için yapılan bir gayret olarak değerlendiriyorum. ÇünküMahalli seçimler de partiler için bir oy dahi çok önemli olduğunu Yalova ve Sinop seçimlerinde gördük.

Ayni zamanda Haydar Baş’ a da Emniyet güçleri tarafından yapıldığı iddia edilen üzün namlulu silah ile yapıldığı söylenen operasyonu da bu perspektif içinde düşünmenizi öneririm.

Eskiden sandıklar açıldığı zaman seçim hileleri yapıldı naraları atılmaya başlanır, çöplüklerden oy toplama seansları düzenlenirdi. Şimdi seçmen listeleri askıya çıkarıldığı zaman konuşulmaya başlanıldı. Ben bunu çok önemsiyorum.

Çünkü Türkiye’deki seçimler, seçmen yazımından ilanına ve seçimler sonuçlanıncaya kadar her aşamada, Hakim denetiminde her partiden temsilcilerin bulunduğu bir kurul tarafından yapılıyor.

Seçimlere esas olacak olan seçmen listeleri askıda. Ölen, hayali,  Suriyeli seçmen ne kadar usulsüzlük olduğu iddia edilen, suç varsa, Başkanlık seçimi akşamı YSK önünde toplanmak üzere emir bekleyen Avukatlar ordusu ile seçmen yazımlarında usulsüzlük olup olmadığını, rakipleri tarafından “yalan ve iftira fonunda”  toplanacak para ile finanse ederek,  demokrasi adına bu iddialarınızı ortaya çıkarın. Suçluları adalete teslim edin, yapıldığını iddia ettiğiniz usulsüzlükleri de şüpheye meydan bırakmayacak şekilde belgeleri ile birlikte kamuoyuna açıklayarakispat edin.

Yıllardan beri seçim yenilgilerine kalkan yaparak istismar ettiğiniz seçimlerde oy hırsızlığı ve usulsüzlük yapılıyoriddialarınızı ispatlayamıyorsanız,  lütfen, herkes gibi sandıktan çıkan halkın tercihine saygı gösterin. Yoksa her seçimden sonra yapılan aslı astarı olmayan seçimler de hırsızlık ve usulsüzlük yapılıyor iddiaları da Müslüm Gündüz ve benzeritezgâhlarınız gibi iyice kabak tadı verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.