SON DAKİKA
Hava Durumu

ERDOĞAN BİGA’YA GELİYOR... (12.11.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 12.11.2021 08:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsünün temsili son cıvatasını sıkmak üzere 13 Kasım 2021 Cumartesi günü Çanakkale’ye geleceği biliniyordu. Ancak bu ziyaret programında Biga’ya gelip toplu açılışlar yapacağı bilinmiyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biga’ya geleceği duyulduğun da yerel de hem heyecan hem de bir hayli merak uyandırdı.

Erdoğan; bu ülkenin %52 oy alarak seçilmiş ve halk arasında karşılığı olan sevilen bir Cumhurbaşkanı. Biga’ya gelecek olması iktidar ve muhalefet cenahında olmak üzere kıyısından kenarından politika ile ilgilenen herkes tarafından ilgi ile karşılandı.

Biga ilçesi; elli bini ilçe merkezinde, otuz bini de kırsalda olmak üzere toplam da seksen bin civarında nüfusu olan, Türkiye’nin genel seçmenin tercihleri ile benzerlik arz eden seçmen profiline sahip kozmopolit eski bir sancak merkezi...

Aynı zamanda Biga; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatının başlangıç yıllarından itibaren siyasi çalışmalar için sık sık gelip gittiği, bölgenin siyasi eğilimlerini, tercihlerini yereldeki yaşayanlar kadar iyi tanıdığı bir bölge...

Bunun yanında Biga’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan için ayrı bir yeri olduğu ve bu ilçeyi çok sevdiği, siyaseten önem verdiği, geçmişten gelen sıkı dostlukları nedeniyle ayrı bir değeri olduğu biliniyor.

Emin olun ki bu ziyaret ve toplu açılış töreni bir mitinge dönüşecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açısından hem ziyaret hem moral hem de halkın nabzını tutmasını sağlayacaktır.

 Başkan Erdoğan’ın Biga’ya geleceğini öğrendiğim zaman Bigalı olup çeşitli nedenler ile AK Partiye veya parti teşkilatı ile arasına mesafe koyduğunu bildiğim seçmenler ile fikir alışverişi yapma imkânım oldu.

Başkan Erdoğan’ın yapacağı açılış törenine gelecek misin diye sorduğumda genelde aldığım cevap katılacağım oldu. Bazıları da çok istediklerini ama Korona nedeniyle gelemeyeceklerini dile getirdiler. Kimisi de “Başkan Erdoğan Biga’ya gelecek ben gelmeyeceğim olur mu”? Diye tepki gösterdi.

Toplu açılışta olsa miting havasında geçmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ziyaretine katılacak olanlar Korona tedbirleri kapsamında dikkatli davranmasını gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biga ilçesinde yapacağı ziyareti önemsiyorum. Erken seçim senaryoları, ekonomik sıkıntılar ve günümüzdeki siyasi gelişmeler karşısında Biga halkının tutumunu ve katılımını merak ediyorum. 

Siyasette her zaman meydanlar iyi okunduğu ve tahlil edildiği zaman ısmarlama anketlerden daha sağlıklı bilgiler vermekte olduğu unutulmamalıdır. 

Biga ilçesinde Cumhur İttifakı içindeki siyasi partiler son zamanki sağduyulu ve birleştirici yöneticiler tarafından sağlıklı diyalog kurdular ve birlikte hareket ediyorlar. 

Bu ve benzeri bütün bileşenler ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biga’da yapacağı toplu açılış programını izleyip gözlemlerimi, etkileri ve tepkileri bir sonraki yazım da paylaşacağım inşallah...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.