SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP SERAP MI HAYAL Mİ GÖRÜYOR? (22.05.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 22.05.2021 13:13

Sosyal medya güvenilirliğini yitirmiş olmasına rağmen birçok  kimse tarafından kullanılıyor. Kimisi bağımlısı olduğu, kimisi de merakından de göz ucu ile de olsa bakmadan geçemezken kimisi  yalan haber yapmak, algı yaratmak için kullanıyor.

 

Bu günlerde CHP’li fanatiklerin sosyal medyadaki keyifleri bir  yerinde. ABD Başkanı Küreselci Biden’in : ”Muhalefet ile birlikte Erdoğan’ı devireceğiz.” Açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu’nun da bu sözleri referans alıp teyit edercesine   “Dostlarımızla birlikte iktidara geliyoruz.” diye müjdeyi vermesi ile tabanda yelkenler hava ile şişirildi.

 

Bunun yanında boykot adı altında  fanatiklerine koyduğu sansür nedeni ile başka TV seyretmedikleri, “Yandaş Basın” diye isimlendirdikleri gazeteleri okumadıkları için sadece kendi düşünceleri doğrultusunda yayın yapan, aykırı bir sesin çıkmasına izin verilmeyen TV kanallarında seyrettikleri ve okudukları gazetelerdeki haberler ile  sözde anketlere dayandırılan AK Partinin oylarının eridiği ile ilgili haberlere kendilerini öyle bir inandırmışlar ki bu durum sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarına ve yorumlarına da yansıyor.

 

Başka sayfalarından kopyala yapıştır suretiyle paylaşımda bulunan gerçek yaşamdan da tanıdığım CHP fanatiği, sosyal medya amigosu kullanıcının yaptığı paylaşımı ve bu paylaşımla ilgili yapılan yorumları isimler mahfuz olmak üzere noktasına, virgülüne dokunmadan  örnek olması için paylaşmak  istedim.

 

”İktidarın oyu Mhp hariç %27'ye düşmüş diye şaşırıyorlar. Ben de bunca rezalete rağmen %27'yi nasıl alabiliyor diye şaşırıyorum.!” Diye kocaman puntolar ile yazılmış bir paylaşımda bulundu.

 

Bu paylaşıma:

 

...“Okadar oy vardır ithal ettikleri samanlari kimler giyiyor zannediyon,ot yiyenlerin oy verdikleride devletin tüm malını yiyiyor”

 

“Aynen öyle, o zaman seçmenlerinde var bir sorun.”

 

“Bende merak ediyorum chp nin oyu % 25 oldumu olmuyorsa madem iktidarın oyu size göre böyleyse bu kayan oylar niye size gelmiyor”

 

“Iyi partiye gidiyor gidecek”

 

“o zaman bekleyin 2023 göreceğiz kimin oyu ne kadarmış”

 

“Şimdilik korkudan sandikta yok olur”

 

“Hile Algı Dışında AKP oyu % 25 hiç Geçmedi CHP oyu % 28 aşagı hiç düşmedi.”

 

“AYNEN %5 BİLE ALMAMASI LAZIM”

 

“Demekki ülkemizde hala koyunlar çoğunlukta çok yazık”...

 

Diye yorumlar yapılmış.

 

AK Partinin oylarının  eridiği iddiasına inana ama bu oyların CHP’ye de gitmediği  gerçeğinin farkında olduğu için “İYİ Partiye gidiyor ve gidecek...” Diye  kendi paylaşımına kesin ve net bir imge  ile yorum yapmış.

 

 

Erdoğan’ın şahsi oyunun AK Partinin oyundan birkaç puan önde olduğu bilinen bir gerçek. AK Partinin  eriyor  diye iddia edilen   oyların büyük bölümünü bu oylar oluşturuyor.

 

Erdoğan’a oy verdiği halde AK Partiye oy vermeyen bu seçmenlerin MHP ve BBP dururken, HDP ile  ittifak halindeki  ve henüz ismi belli olmayan meçhul aday ile İYİ Partiyi destekleyecekleri düşünmek siyaseten açıklanamayan geçerliliği olmayan  öznel yargıdan ibaret bir beyandır.

 

Devletin hakiminin, iki memurunun ve her partiden temsilcilerinin bulunduğu sandık kurullarının gözetiminde kamuoyunun gözleri önünde şeffaf bir şekilde yapılan resmi seçimleri ve sonuçlarını görmezden gelen, güvenli bulmayan, şüphe ile yaklaşanların, ısmarlama yapılan, hiçbir resmiyeti olmayan ve her partinin istediği sonucu yansıtan anket sonuçlarını doğruymuş gibi kabul edip iktidara geliyoruz hayali görmeleri kendini darı ambarında gören aç tavuk betimlemesidir.

 

“Halep orada ise arşında burada”  haydi o zaman buyurun sandığa denildiği zaman; ot, saman, balya, koyun, göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı, oyları çalıyorlar diye başlıyorlar mızıkçılık yapmaya...

 

Bu durumu Milli Piyango biletini aldığı zaman büyük ikramiyenin kendisine çıktığını kabul eden, çekilişe kadar yürüyüşü değişen, zengin taklidi yapan ve bu hayal ile yaşayanların ruh haline benzetiyorun.

 

CHP, bu halk bize neden güvenmiyor ve oy vermiyor diye öz eleştiri yapacağı yerde seçimlere iki yıl gibi bir süre var iken, iktidara geliyoruz marşının  söylenmeye başlaması bulanık suda balık avlama kolaycılığı ile tabanını gayretlendirme girişimidir.

 

Hal böyle olmasına rağmen amigoların, AK Parti şu kadar oy alırsa yüzeceğim, bu kadar oy alırlarsa anıracağım diye şimdiye kadar hiç tutmadıkları sözler ile verdikleri gaz ve anketler ile iktidar hayalleri kurmaya başlıyorlar, seçim sandıkları açıldığında çıkan  seçim sonuçları ile karşılaştıkları zaman ki mahzun duruşlarına bayılıyorum...!

 

İsteyen istediğini düşüne bilir, hakaret olmadıkça istediği paylaşımı yapabilir, istediği partiye oy verir veya vermeyebilir. İktidara geliyoruz hayali de kurabilir. Ancak son sözü hayallerin değil sandığın söyleyeceği unutulmamalıdır ki hayal ile serap arasındaki felaket çukuruna  düşülmesin...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.