SON DAKİKA
Hava Durumu

“SIZDIRILAN"lar ve DİĞERLERİ.. (15.10.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 15.10.2021 10:01

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 2013 yılında kurulmuş.

Kuruluş amaçları arasında “Özgüveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü ve başarılı bir gençlik yetiştirilmesine maddi ve manevi katkıda bulunmak” yer alıyor.

Ve deniyor ki, bu amaçları gerçekleştirmek için “ Gençliğin bedeni, ilmi, fikri ve ahlaki gelişimine yönelik bilim, kültür, sanat, spor ve sosyal amaçlı faaliyetler” yapılacaktır.

TÜGVA, kurulduktan üç yıl sonra(17 Ekim 2016’da) “Vergi Muafiyeti” imtiyazına kavuşuyor.

Vakıfın Yüksek İstişare Kurulu(YİK) üyelerinden biri Bilal Erdoğan. Bazı YİK üyeleri de, San. Ve Tekn. Bkn. Yrd. Mehmet Fatih Kacır, Ak Parti Gn. Bşk. Yrd. Mustafa Şen, Ak Parti milletvekilleri İsmail Emrah Karayel, Abdulkadir Özel, İ. B. B. Meclisi Ak Parti  Grup Bşk. Vekili  ve Esenler Bld. Bşk. Tevfik Göksu, Ak Parti İstanbul İl Bşk. Osman Nuri Kabaktepe, SETA Gn. Koordinatörü Burhanettin Duran.

2018’de Cumhurbaşkanı’mız Sayın Erdoğan’ın bizzat açılışını yaptığı TÜGVA Genel Merkezi’nin açılışına Süleyman Soylu, Fuat Oktay, Mustafa Varank katılım sağladılar.

İnternet sitesindeki bilgilere göre vakfın, 51.131 gönüllüsü var.

38 adet erkek öğrenci yurdu mevcut. Kız öğrenci yurdu işini ise TÜRGEV üstlenmiş.

TÜGVA’nın neredeyse tüm yöneticileri geçmiş dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işe alınmış.

Yönetimde Ak Partililerin olması büyümesinde etken şüphesiz, vakfın partnerleri arasında Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağluk Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TİKA, Yurtdışı Türkler Başkanlığı yer alıyor.

Ayrıca, THY, Türkcell, Türk Telekom, Halkbank, Ziraat Katılım Bankası, SETA ve Turkuaz Medya Grubu, vakfı sponsor olarak destekliyor.

Vakfın, birçok Ak Partili belediyelere ait binaları yurt olarak kullandığı da ortaya çıkmıştır.

TÜGVA’dan, vakıf Başkanı Enes Emiroğlu’nun kendi deyimiyle “Sızdırılan” belgelerin sonucunda vakfın, “Paralel Yapılanma” olarak adlandırılması da oldukça enteresan zira kuruluş amaçları “gençliği eğitmek” olan bir oluşum kendileri..

Torpil listesi, usulsüz tahsis, özel hat vs... Ne ararsanız var, “sızdırılan” belgelerde.

İktidar desteğini arkasına alan TÜGVA, TÜRGEV, EDEP, ENSAR Vakfı, İlim Yayma Vakfı, ÖNDER ve İlim Yayma Cemiyeti gibi dernek ve vakıflara sunulan “Kamu Desteği”nin denetimi ise çok acıdır ki yapılamıyor...

Vah bize, vahlar bize... Ay başını getiremeyen, evine et götüremeyen, çocuğuna yurt bulamayan ve daha nice zorluklarla cebelleşen halkın çoğunluğu, bu ortalara saçılanlara içinden neler diyordur, bir tahmininiz var mı?

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.