SON DAKİKA
Hava Durumu

SANAL'DAN ZİYADE, BANAL.. (25.01.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 25.01.2021 08:55

Bulaşık deterjanının bile sanal marketten istenebildiği günümüzde, roket hızıyla başlayan, kandırmacalarla devam edip, kalp kırıklıklarıyla sonlanan “sanal aşk” lara dikkat çekmek istedim bugün.

İçinde yaşadığımız kültür, mahalle baskısı birçok kişiyi sanal ortamda arayışlara itiyor. Sosyalleşilemeyen pandemi süreci de bunun tuzu biberi oldu.

Aşkta samimiyetin ölçüsü fedakarlıktırdan hareketle, sizi içten, sıcak, dolu dolu selamlamak yerine “slm”, “mrb” şeklinde kısaltmalar ile yazmaya başlıyorsa karşınızdaki ışık hızı ile uzaklaşın ondan.

Karşınızdaki size kendini ne kadar gösterip-anlatıyorsa, siz onu o kadar bilebilirsiniz. Buna bir de filtreler eklenince Brad Pitt, Angelina Jolie beklerken, duvara toslayabilir, hayatınızın hayal kırıklığını yaşayabilirsiniz.

Şiirlerden alıntılar yapan, ünlü düşünür, yazar sözlerini kritik anlarda paylaşımlarına döşeyen, çarçabuk “seni seviyorum” diyebilen bu eklembacaklının  yanyana geldiğinizde tek amacının bedensel paylaşım olduğunu, futbol, arabalar ve kadınlar dışında pek de konuşacak birşeyi olmayan biri olduğunu gördüğünüzde beyniniz yanabilir. Size evlilik hayalleri kurdurmaya başladığında, eşinin ikinci çocuklarına hamile olduğu ortaya çıkabilecek olan tanımlanamayan cisimleri hele hiç saymak istemiyorum.

Fotoğraflarında gördüğünüz ince belli, okka burunlu, porselen ciltli kızımız ile yanyana geldiğinizde sivilce izleri, kırışıklıklar ve Konya Ovası’nı andıran kalçaları ile beyninizden kaynar sular dökülmesine sebep olabilir.

Oysa aşk neydi? Solunda, soluğunda ve sonunda kalmaktı..

Sanal oluyor mu? Bu kadar kandırmaca ile olur mu, bilemem.

Mevlana’nın dediği gibi, “ Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol”...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.