SON DAKİKA
Hava Durumu

PAPATYA FALI (24.06.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 24.06.2022 10:36
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.06.2022 10:36

Günlerden bir gün, küçük bir tırtıl, kozanın içinde geçirdiği uzunca bir sürenin sonunda, rengarenk kanatlı bir kelebeğe dönüştü.

Uçmaya başladı, şaşkınlıkla. Derken rengarenk çiçeklerin olduğu bir vadiye geldi. Papatyayı orada gördü ve soluğu onun yanında aldı. Selamlaştılar ve sohbete başladılar.

Minik kelebek papatyayı çok sevdi ki, bir türlü onun yanından ayrılamadı. Papatyanın da onu sevip sevmediğini merak ediyordu. Duygularının karşılığının olmayacağından, bu yüzden kelebeği kaybedeceğinden korktu.

Günler geçip de, gücünün tükendiğini, zamanının kalmadığını anlayan kelebek, papatyaya “Üzgünüm, ama senden ayrılmam gerekecek. Biz kelebeklerin ömrü yalnızca üç gündür ve ben de ömrümü tamamladım. “ dedi.

Papatya bu duruma çok üzüldü ama yapacak bir şey yoktu. Kelebek son bir çabayla papatyaya “Seni seviyorum. “ diyebildi ancak. Papatya büyük şaşkınlıkla yalnızca “Ben de.. “ diyebildi kelebeğin arkasından. Ardından da gözyaşlarına boğuldu.

Papatya, sevdiğinin onu sevdiğini bilmeden geçirdiği günlerin acısına dayanamadı. Bir süre sonra yaprakları önce soldu, sonra da dökülmeye başladı. Her düşen yaprakta, içinden “Seviyormuş... “ diye geçirdi.

İşte o gün bu gündür, bunu bilen aşıklar, sevdiklerine soramadıklarını hep papatyalara sordu.

“Seviyor mu, sevmiyor mu? “ diye...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.