SON DAKİKA
Hava Durumu

OKUDUKÇA... (22.02.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 22.02.2021 08:24

Bugün bir kitabın hayatımıza, bize ne denli dokunabileceği, fark yaratabileceği üzerinden hareketle, bir örnek ve beş kitap tavsiyesi ile beraber olacağız.

Ünlü senarist Ayşe Şasa. Hayatının bir döneminde aylarca, yıllarca evinden, odasından hatta yatağından çıkamadığı günler olmuş. İşte bu karanlık, zorlu günlerinde arkadaşlarından biri ona bir kitap hediye etmiş. Muhyiddin İbnü’l Arabi’ nin kitabı, Fususu’l Hikem. Şasa bu kitabı okumaya başlıyor ve olanlar oluyor. Kitap Şasa'yı kalbinin tam ortasından vuruyor. Ve değişim, iyileşme sürecide bundan sonra başlıyor. Delilik Ülkesinden Notlar kitabı da böylelikle oluşuyor Ayşe Şasa’nın..

Belki sizlere de dokunabilecek, değişiminize, dönüşümünüze vesile olacak sağlam mesajlar içeren beş kitap önerisinde bulunacağım, izninizle..

Günübirlik Hayatlar- Irvin D. Yalom

Gerçek psikoterapi öykülerini içeriyor. Yalom, sonsuz varoluşun küçük bir parçasını işgal eden günübirlik hayatları yani bizi yazıyor.

Denemeler- Montaigne

“Ne biliyorum “, “kendini tanıyor musun” gibi temel sorularla insanın tüm hallerini yoklayan, bir dostunuzla sohbet eder gibi haz alınabilecek müthiş bir deneyim.

Dönüşüm-Franz Kafka

Absürd Kurgu türü olarak tanımlansada, Dönüşüm işlevini çoktan yitirmiş toplum dayatmalarına bilinç düzeyinde başkaldıran bir bireyin tragedyasıdır.

İnsan Olmak-Engin Geçtan

Çağdaş toplumlar, eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli ve daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedirden hareketle yazılmış bir başucu kitabıdır.

Günden Kalanlar-Kazuo Ishiguro

Bir roman düşünün ki asıl anlattığı, tek bir satırında dahi geçmeyen duygular, umutlar, özlemler, hayal kırıklıkları olsun.. Fakat, ömürden geriye ne kaldığının da muhasebesi yapılsın..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.