SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

KFC – OLMAZ, DEMEYİN... (16.07.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 16.07.2021 09:48

Bir ulusun damak tadı alışkanlığını değiştiren ve kurduğu imparatorluk sayesinde milyoner olmayı başaran Albay Sander’i tanıyor musunuz?

İşe ilk başladığında bir kızarmış tavuk tarifinden başka sermayesi olmayan yaşlı bir emekliydi. Hepsi bu kadar..

Otoyol başka bir yere taşındığından iflas edecek olan küçük bir lokantanın dışında başka bir şeye sahip değildi. İlk sosyal güvenlik çekini aldığında, kızarmış piliç tarifini satarak para kazanıp kazanamayacağını görmeye karar verdi. Aklına gelen ilk çare, lokanta sahiplerine tarifini satarak onlardan piliç başına para almaktı. Bunun işe başlamak için uygun bir yöntem olduğu pek söylenemez. Geceleri arabasında yatarak, kendisine destek olabilecek birilerini bulabilmek için tüm ülkeyi dolaştı. Fikirlerini değiştirerek kapıları çalmaya devam etti. Tam 1009 kez ters yüz edildikten sonra mucizevi bir şey oldu. Birisi “evet” dedi. Böylece Albay işine başladı ve Kentucky Fried Chicken (KFC) doğdu.

Kaçımız beyaz elbiseler içindeki bu kısa boylu, yaşlı adamın fiziksel gücüne ve karizmasına sahibiz? Albay Sander bir servet elde etti çünkü eyleme geçecek kararlılığa sahipti. Kişisel gücü inanılmazdı.

Bin kez “Hayır” cevabını almasına rağmen, bir gün birisinin “Evet” diyeceğine olan mutlak inancı ve kendisini bir sonraki kapıyı çalmaya yöneltecek iç iletişimini sağlama yeteneği vardı..

Teşekkürler yaşlı Sander, bize hiçbir şey için geç olmadığını gösterdiğin ve o muhteşem lezzeti tadma fırsatı verdiğin için..