SON DAKİKA
Hava Durumu

KADIN VEKİL ama HANGİSİ? (27.08.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 27.08.2021 09:37

“Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehir’i alacağız” gibi bir cümleyi basın karşısında sarf edebilen bir Ak Partili kadın milletvekilinin en son icraatı trafik kurallarını defaeten ihlal ettiği halde, görevini yerine getiren şerefli Türk polisine “ŞEREFSİZ”  kelimesini kullanıp, aşağılamada sınır tanımamasıdır. Görevi başındaki polisimize sergilediği davranış şekli video çekimi ile sabittir.

İzlerken, bir seçmen, bir kadın ve en önemlisi bir “İNSAN” olarak ben yerin dibine girdim. Utandım...

Kendisine yapılacak ihtar ya da daha ağır bir yaptırım beklerken, işini yapan polisi görevden aldıklarını duyduk. İnsanlığı, milletin vekilliğini sorguladım. Bir kez daha utandım...

Tüm Mersinli kadınlarımızın, Ülkemiz kadınlarının ve ŞEREFLİ Polislerimizin ne düşündüğünü ve hissettiğini o kadar çok merak ediyorum ki..

Öte yandan, siyasi kimliğinden azade, insani yönüne tanık olduğum Ak Parti Çanakkale Milletvekili Sn. Jülide İskenderoğlu benim “Güzel Kadın” tanımıma uyan bir hanımefendi. Ak Parti’nin umut veren yüzü.

Ankara’da şık bir restaurantta bizi misafir ettiği gün, cep telefonu hiç susmadı. Yaptığı konuşmalarda ki zarafet ve naifliği inanılmazdı. Şefkatliydi, çözüm odaklı, ilgiliydi. Etkilenmiştim.. Sonrasında, memleketimizde bir Felsefe Organizasyonunda ve akabinde çiftlik hayvanlarının olduğu bir doğal ortamda da zaman geçirdik, gözlemledim. Temiz kalabilmiş bir kalbi vardı, bunu hissettiriyordu. Nasıl konuşması gerektiğini biliyordu ama bu sonradan monte edilmiş değil, doğalıydı. Kısası, güzel kadındı..

Aynı oluşumun içinden iki kadın profili getirdim önünüze.. İnanılır gibi değil; değil mi?

Peki bir seçmen, bir kadın, bir insan olarak görmek istediğimiz kadın hangisi?

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.