SON DAKİKA
Hava Durumu

HUZUR & CESARET & AKIL (21.06.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 21.06.2021 10:23

Çok sevdiğim fakat yaşam şartlarından, telaşlardan uzun zaman göremediğim bir arkadaşımla bir hafta sonu, bir AVM’nin spor malzemeler satan bir mağazasında karşılaştık. Sarıldık, ayaküstü muhabbet baktık ki yetmeyecek, bir cafeye oturup uzun uzun sohpet etmeye karar verdik. Orada geçirdiğimiz bir kaç saat yaşam dersi niteliğindeydi.

Arkadaşımla görüştüğümüz yıllarda kendisinin ciddi alkol sorunu vardı. İyi bir işi, standartların üstünde yaşantısı olduğu halde o hep mutsuz, hep depresifti. Aldığı inanılmaz alkole her seferinde bir sebebi, bir mazereti olurdu.

Fakat artık ağzına alkol sürmediğini anlattığında “Bunu nasıl başarabildin? “ diye sorduğumda, “Günde en az 4-5 kez tekrarladığı bir cümle ile” başardığını söyledi.

İngiltere’de ki eğitimi sırasında tanıdığı ve bağını koparmadığı bir Japon arkadaşının ona, posta ile bir kitap yolladığını, kitabın yılın her günü için ayrılan birer sayfasında değişik bir sözün yazıldığı ilginç bir kitap olduğunu, söyledi. Tabi, kitap eline geçer geçmez merakla kendi doğum günü olan sayfayı açıp okuduğunu ve donakaldığını, belirtti.

Kendisini 2 yıldır ayakta tutan, hayatını değiştiren o dizeleri benimle paylaşmasını istedim. Paylaştı da. Şimdi müsadenizle o tılsımlı dizeleri sizinle paylaşmak istiyorum, sevgi ve saygı ile..

“Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul edebilmem için huzur, değiştirebileceğim şeyleri değiştirebilmem için cesaret ve aralarındaki farkı anlayabilmem için akıl ver. “

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.