SON DAKİKA
Hava Durumu

HEPİMİZİN HAYRINA.. (01.03.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 01.03.2021 08:21

2 bardak özgürlük, bir büyük paket kendine saygı, 3 çorba kaşığı umursamazlık. İşte bu kür sihirli kürdür bu günlerde sağlıklı diyalogların devam ettirilebilmesi için. Evet, sabah aç karnına, gün içinde her fırsatta ve gece yatmadan önce alınması gereken kür. İçiniz şiştikçe, kafanız attıkça kürden çift almalısınız. Almalısınız ki ancak dayanasınız.

Bırakın el ele yürüyenleri, yanyana uçan kuşlara dahi tahammülünüzün olmadığı anlar olacaktır, normal. Yerli yersiz gözler dolar, yiyip yatılır, yatıp yiyilir. Yenir ki iç şişerken, dış geri kalmasın. Bir de bu günlerde tıpkı davetsiz misafir gibi düşüncelerimize çöreklenen covid19 var ki, depresif olmaya meyilli olduğumuz bu günlerin olmazsa olmazı. Hepsinin arasından sıyrılıp acil güncelleme kutucuğu gibi tüm sistemi devre dışı bırakıyor. Yeterince deştiğinizde bazen kusuyor benlik aslını..

Sırf daha az endişe yaratmak adına haftalardır dışarıya, bakkala, markete giyilen, bir nevi yedek ten görevi gören bluzun dili olsa neler anlatırdı gözü yaşlı.

İki diş sarımsak atıyor tansiyonu yüksek olanlar, ayrana tuz serpiyor ziyadesiyle, düşük tansiyonlular. Chia tohumlu, mangolu diyetler, youtubedan izlenip uygulanmaya çalışılan karın, kalça eritme egzersizleri..

Boyanan sehpalar, örülen örgüler, yapılan kurabiyeler, hepsi bir yere kadar.

Endişe bir şekilde gelip yerleşiyor kafaya. İncinmişlik, yitirilen inanç, öfke sonucu saldırganlık.. En naifimize bile musallat olan çaresizlik..

Üstlerde göğse kadar çekilmiş pijamalar, dizlere kadar çoraplar, bazılarında. Çok da kapanma heveslisi olmasa da, insanın içi kapandı mı dışı da bir şekil uyum sağlamak istiyor işte...

Geçirilen bu günlerin rüya olmasını dileyerek, hayrına lokma sırası gibi kalabalık sokakların boş olduğunu, ev ziyaretlerinin ötelendiğini görmek istiyoruz. Yeminle, bunu kendimiz için değil, hepimizin hayrına istiyoruz..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.