SON DAKİKA
Hava Durumu

GÜÇLÜ KADINLAR.. (08.03.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 09.03.2021 07:37

-Toplum baskısıyla değil, istedikleri için evlenir.

-Derin ve samimidir.

-Sevdikleri dışında taviz vermez.

-Gerektiğinde sil baştan yapar.

-Kendi alanları vardır ve kendine vakit ayırmayı bilir.

-Kendine zarar veren insanları siler.

-Başkalarından etkilenerek karar almaz.

-Yalnız yaşamaktan korkmaz.

-Mecbur oldukları için bir şey yapmaz.

-İstedikleri her şeyi yapar.

-Sürekli şikayet etmez, çözüm odaklıdır.

-Hakkını aramaktan çekinmez.

Günümüzde güçlü kadınların sayısı gitgide artıyor. Ama güçlendikçe eleştiriliyor, karşı cinsle arasına duvarlar örmek zorunda bırakılıyor. Erkeğin “merhaba”sı normal iken, kadın merhaba dediğinde bu karşı tarafta “bu hatun kesin bana yürüyor” olabiliyor. Erkek sinirlenince “güç gösterisi” iken, kadın sinirlendi mi “agresif” oluyor. Torpil ile gelmediğini ispatlamak için çok çalışıyor kadın. Disiplinli ve hırslı olduğu için önce “iş” diyor. Ve sonuç olarak, buzlar kraliçesi, duygusuz, soğuk yaftası yapıştırılıyor.

Öle bayıla, türlü numaralarla hayatına girebildiği kadının dışarıda aslan, evde kaplumbağa olmasını bekliyor erkek. Kadın işyerinde onlarca insanı yönetsede, eve geldiğinde o kimliğini paspas yapmaz ise, annesinin “aslanım” diye büyüttüğü o egosantrik varlık çok inciniyor, hayal kırıklığına uğruyor.. Ona göre ilişkide bir tek lider olmalı, o da erkek. Yönetilmek istemiyor.

Siyasetten bilime, iş dünyasından sanata, kadınlar git gide yükseliyor. Fakat bitmeyen savaşları var. Güçlü olmaya hakları olduğunu göstermek için sürekli savaşıyor kadınlar..

Oysa erkeğe bu güçten korkmamasını öğretmeli anneler. Güçlü kadınla yol alan erkeğin hem iş hayatında hem de sosyal hayatta daha başarılı olabileceğini bilmiyorlar. Ve her canlı gibi bilmediklerinden korkuyorlar...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.