SON DAKİKA
Hava Durumu

DOĞRU'YU, DOĞRU ŞEKLİYLE SÖYLEMEK (22.07.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 22.07.2022 09:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.07.2022 09:37

Zengin bir Hintli, geleceğini öğrenmek istedi ve sarayına bir falcı çağırttı. Falcı bu zengin kişinin avucuna baktı ve “Efendimiz, üzülerek söylemek zorundayım, 6 oğlunuzu da kaybedecek ve hepsinin de ölümlerine tanık olacaksınız. “ dedi.

Zengin adam “felaket habercisi” bu falcıyı sarayından kovdurdu. Kendisine bir kese altın verilmesini bekleyen falcı, söylenerek dışarı çıktı.

Zengin Hintli adamlarına, geleceği “doğru dürüst görebilen” başka bir falcı bulmalarını emretti. Adamları kentte ünlü bir başka falcı bulamayınca, bir önceki falcıya danışmaya gittiler.

“Ben kılık değiştirerek gelirim, siz de başka bir falcı bulamamış beceriksizler durumuna düşmekten kurtulursunuz” dedi falcı.

İlk falcı, yeni görüntü ve kimliğiyle zengin adamın karşısına çıkartıldı. Falcı, adamın avucuna ve cam küresine baktı ve gördüklerini bu kez farklı biçimde söyledi:

“Efendimiz, Tanrı’nın nimetleri üzerinizden hiçbir zaman eksik olmayacak, 6 oğlunuzdan daha çok yaşayacak, uzun ömürlü olacaksınız. Ne kadar talihli bir babasınız ki, evlatlarınızın hiçbiri, babalarının ölümünü görmeyecek, hiçbiri yaşamında baba acısı tatmayacak... “

Falcının, geleceği böyle “görmesinden” çok mutlu olan zengin Hintli, adamlarına falcıya bin altın vermelerini emretti..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.