SON DAKİKA
Hava Durumu

DENEMEDEN BİLEMEZSİN..

Yazının Giriş Tarihi: 12.08.2022 10:06
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.08.2022 10:06

Kral maiyetini önemli bir görev için sınamak istemiş. Birçok güçlü ve akıllı adam etrafında toplanmış. Kral onları o güne kadar görüp görebilecekleri en kocaman kapının önüne getirerek şöyle söylemiş:

“Siz akıllı insanlar, benim bir sorunum var ve hanginizin bunu çözebileceğini görmek istiyorum. Burada krallığımdaki en büyük ve ağır kapıyı görüyorsunuz. Hanginiz bunu açabilirsiniz? “

Saray mensuplarından bazıları açamayız der gibi başlarını sallamış. Diğerleri kapıyı daha yakından incelemiş, fakat onlar da açamayız, demişler.

Sadece bir vezir kapının yanına giderek onu şöyle bir gözden geçirmiş ve elleriyle yoklamış, açmak için çeşitli yolları denemiş, en sonunda kuvvetle yüklendiğinde ağır kapı açılmış.

Meğer kapı zaten tam kapalı değilmiş ve açmak için deneme isteği ve yüreklilikle davranma cesaretinden başka bir şey gerekmiyormuş.

Kral bu vezire şöyle söylemiş: “Sadece işittiğin ve gördüğüne bağlı kalmadan, kendi gücünü devreye soktuğun ve denemeyi göze aldığın için saraydaki görevi sen alacaksın! “

Sana bu dünyada bir şeyi değiştiremeyeceğini söyleyecek iki tür insan vardır. Biri böyle bir şeyi denemekten korkanlar; biri de senin başarılı olmandan korkanlar.. 

                                    R. Goforth                            

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.