SON DAKİKA
Hava Durumu

ATEŞ KAR’I ERİTİR..! (10.05.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 10.05.2021 09:52

İlişkilerin pamuk ipliğine bağlı olduğu, insanların birbiri ile ilgili çok hızlı ve çok keskin yargılara varabildiği günümüzde sığınabileceğimiz güvenli yegane liman ailemizdir çünkü ailemizden asla dışlanmayız.

Başkalarının gözündeki konumumuz ne kadar kırılgan olursa olsun, ailemizin kucağı bizim için hep devam eden güven kaynağıdır.

Çoğu alanlarda ne kadar yetkin ve etkileyici olursak olalım, çuvalladığımız da, kusurlarımız da çoktur ve tam da burada bizim kusur ve hatalarımız karşısında sabır gösterebilecek yegane organdır aile.. Pek çok şans verilmiştir hepimize, eminim. Hak etmediğimizde dahi her daim bizim tarafımızda olacak birilerine ihtiyaç duyarız ve bu genellikle ailemiz olur.

Biyolojik kökenlerimiz bir tarafa, bize içtenlikle destekleyici bir tutumla yaklaşan herkes ailemizin bir parçası olabilir ve biz de istikrarlı bir anlayış, cömertlik sunduğumuz kişilerin ailesi olabiliriz.

Hedeflenen en yüksek etik değer aslında son derece basit; tüm insanlığa, gerçekten dev bir aile olduğumuzu hatırlayarak yaklaşmak...

Yaşadığımız bu günler çok zor günler maddi-manevi, evet. Ama değiştirebilir, dönüştürebilir, olumlu adımlar atabiliriz. Aile olmak da bu değil midir?

Damın karla örtülü olması, evin içinde ateş olmadığı anlamına gelmez..!

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.