SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Geçmişten Günümüze (29.01.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 29.01.2021 08:51

Şöyle bir bakıyorum da.. Yıllar geçtikçe Türkiye’de ki fiyat artışları giderek artıyor. 2010-2015 Yıllarında özgürce ekonomimizi idare ederken artık harcamalarımızda daha fazla düşünmemiz gereken bir dönemdeyiz. Peki nasıl bu hale geldik ? Ekonomi elbette ki yerinde kalmayacak, artışlar ve düşüşler olacak.. Ancak biz insanoğlu biraz fazlamı harcama yapıyoruz? Yada ekonomiyi düşünmeden mi hareket ediyoruz ?  Bunlarda tabi ki etken ekonomimize. Çünkü öncelerde fuzuli harcama yapmazken şimdi sırf benimde olsun, çağa ayak uydurayım diye bir çok fuzuli harcama  yaptığımızda bir gerçek..

Özellikle bu dönemlerde insanların bankalara olan ödemeleri bir hayli artmış. Eş, dost, akraba kiminle oturup sohbet etsek ekonomi üzerine bir çoğunun bankaya borcu olduğunu öğrendiğimde şaşırdım. Evet tabi ki bankaları doğru kullandığımızda ekonomimize katkısı çok fazla. Ancak son model bir telefon almak için bankadan kredi çekmekte ekonomiyi ve bankaları yanlış kullanmak olmaz mı?

Tabi Krediler , bankalar, vatandaş için çok doğru uygulamalar banka bize veriri ancak bizim onu ne amaçla kullandığımız önemlidir.

Sağlık, yatırım, amaç içeren harcamalar için eminim ki Türkiye’de bir çok banka bu tarz harcamalara kolaylık ve öncelik sağlamakta.