SON DAKİKA
Hava Durumu

Geçmişten Günümüze 17.10.2019

Yazının Giriş Tarihi: 17.10.2019 09:11

12 Mart 1824 tarihinde Königsberg, Prusya'da (şimdiki adıyla  Kaliningrad,  Rusya) doğmuştur.

9 yaşından beri matematik ve fizik ile ilgili seminerlere katılan Kirchhoff sonralarda matematik okumak için Königsberg Üniversitesi'ne gitmiştir. matematik eğitimine devam ederken, elektriksel akım araştırmaları yapmaya başlamış ve elektrik akım çalışmalarını ortaya koymuştur . 21 yaşındayken ortaya çıkardığı Kirchhoff kanunları ile fizik teorisinde adını şıkça duyurmuştur. Bu kanun aynı zamanda düğüm yasası veya birinci yasa olarakta bilinmektedir. Kirchhoff kanunu, elektrik  yükünün ve enerjisinin korunumunu anlatan bir kanundur.

Üniversiteden mezun olan Kirchhoff, Berline giderek para almadan eğitimler vermeye başlamıştır.  Berlin'de çok ünlü bilim adamları ile tanışma fırsatı bulmuştur.

Kirchhoff, karısının hayatını kaybetmesiyle rahatsızlanmış ve tekerlekli sandalyeyle yaşamaya başlamıştır.
 Berlin üniversitesinin teklifini kabul ederek tekerlekli sandalyede ders anlatmaya ve teorik arastırmalarını devam ettirmiştir.

Bu zamandan sonra artık ihtiyarlıgı iyice artmıstır ve bu görevini 1886’da devreder ve emekli olur. Saglık durumunun çok kötü hale gelmesiyle, dayanamayan vücudu 17 Ekim 1887 tarihinde hayatı son bulmuştur.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.