SON DAKİKA
Hava Durumu

Geçmişten Günümüze 10.02.2020

Yazının Giriş Tarihi: 10.02.2020 08:37

Adana’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatında iyi bir hocaya denk gelenlerden biridir Ezgi. Bundan olacak ki, okulda öğretmeni tarafından piyanoyu öğrenmiş ve alafranga müzik kültürünü de öğrenmiştir. Gerçekten de çok güzel ve doğru bir eğitim sistemi, yani eğitim hayatımızda iyi bir öğretmene denk gelmek büyük bir şans. tabii hepimiz için geçerli olmuyor bu örnek..

Geçn yaşlarında gazeteciliğe atılan Muhlis, duruşu, otoriterliği,disiplini ve kişiliği ile hep dikkat çekmiştir. Muhlis Sabahattin Ezgi her ne kadar duruşuyla adından söz ettirse de gazetecilik hayatında hükümete karşı yazdığı yazılar ile ülke değiştirmek durumunda kalmıştır. öyle ki sadece ülkesini değil artık mesleğini de değiştirecekti Ezgi. Avrupa ya yerleşen Ezgi piyano yeteneği ile burada diğer müzisyen arkadaşları ile bir grup kurarlar ve artık müzik hayatı Avrupa ülkesinde başlamış oldu.

Muhlis Sabahattin Ezgi, operet ve revü eserinin yanı sıra, klasik Türk müziği türünde de birçok şarkı bestelemiştir. "Muhlis'in Çocukları" adıyla kurduğu operet topluluğu döneme ses getiren bir topluluk olmuştur. Genç yaşta veremden kızı Melek'in ölümüyle sarsılmıştı Ezgi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.