SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Geçmişten Günümüze (09.02.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 09.02.2021 08:33

 

Toplumda ki farklılıklarımız bilincinde olmak  ve kabul etmek anlamını taşıyor. Örneğin Toplumun değerlerini sarsmadan yaratılan bir farkındalık ses getirebiliyor.

Özellikle genç yaşta bir çok üniversite öğrencisi bu konuda kendilerini geliştirmiş ve ses getirecek projeleri ile farkındalık yaratmayı başarmışlardır. Yada bazı toplum kuruluşlarının yaptıkları projelerde farkındalık yaratıyor. Temiz bir çevre için yapılan bir farkındalık projesinin ses getirmesi doğru bir stratejinin izlenmesi ile alakalı olduğunu düşünebiliriz.  Eğer doğru bir strateji uygulanırsa yapılan projeler doğru hedef kitlelerine ulaşabilir. Öncelik projelerde hangi hedef kitlesine hitap edileceğidir.   Farkındalık projeleri bu hedef kitlelerinin dışında kalabiliyor bazen. Çünkü tüm toplum kesimini ilgilendiren projelerde olabiliyor.

Gelişen ülke şartları ile bir çok Farkındalık yaratılmaya yol açıldı. Özellikle üzücü bir durum olan Kadına Şiddet konusunda bir çok farkındalık yaratıldığını düşünüyorum. Özellikle Mor rengi artık kadına şiddet hayıt, kadının yerini ve değerini gösteren bir renk olarak akıllarımıza kazındığını düşünüyorum.