SON DAKİKA
Hava Durumu

Geçmişten Günümüze 06.02.2020

Yazının Giriş Tarihi: 06.02.2020 08:55

Gerek tarzı,gerek sözleri, şarkıları ve saçlarıyla tanıdığımz hepimizin fotoğrafını görmüşlüğümüz vardır. Peki Bob Marley nasıl biriydi.  6 Şubat 1945 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bob Marley müzik dünyasında oldukça başarılı biriydi. Oldukça yoğun bir hayran kitlesi vardır Bob Marleyin gitarist olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. İlk hitleri "Simmer Down" adlı eseridir. Bob Marley, 11 Mayıs 1981 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

"Ben ne siyahların tarafındayım ne de beyazların Ben Tanrı’nın tarafındayım."( Bob Marley )  bu sözüyle insani yönlerini oldukça ortaya koymuştur Bob Marley.

Bob Marley kendini her alanda geliştirmiştir Müziğe Olduğu Gibi Futbola da Aşıktı Bob Marley. Futbol aşkı onun için müzik gibi vazgeçilmez bir parça olmuştu ve şu sözleriyle ifade etti  futbol aşkını; "Futbol benim bir parçamdır. Oynadığım zaman çevremdeki dünya uyanır. Futbol, özgürlüktür!" ( Bob Marley). Hepimizin merak ettiği konu ise saçları olmuştu .. evet bu  konuya da değinmeliyiz.  Bob Marley saçlarını hiç kesmezdi ve yıkmazdı ancak kanser tedavisi görmeye başlayan Marley, kemoterapi için saçlarını kesmek zorunda kalmıştır.  Dini değerlerine oldukça bağlı olan Marley, kanser tedavisi sırasında baş parmağının kesilmesini ve bunun tedavisine iyi geleceği  söylenmiş ancak Marley dini inanışına ters düştüğü için bu teklifi reddetmiştir.

Bob Marley şarkı sözlerine bile oldukça yoğun anlamlar yüklerdi..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.