SON DAKİKA
Hava Durumu

Yalanlar..

Yazının Giriş Tarihi: 28.12.2022 09:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.12.2022 09:30

Bazı insanların her zaman kullandığı yöntemlerden biridir yalan söylemek.. Bazı insanlar dürüst olmaktan, doğruyu konuşmaktan o kadar uzaklar ki insan bazen şaşıyor. Bu hayatta yalanını yakaladığınız kişilerin doğrularını yüz kez sorgularsınız. Hayat şartları neyi getirir bilemem ancak yalanlara dolu bir hayata doğru kişileri getirmez. Boşuna dememiş büyüklerimiz yalancının mumu yatsıya kadar diye.. Çok doğru demişler. Yalanlar elbet gün yüzüne çıkar.. Önemli olan yalanların ortaya çıkması değildir bazen.. Yalanları söyleyen kişilere karşı tutumumuz daha çok önemlidir. Bazı insanların diline öyle dolanmış ki şu yalan dedikleri illet her konuştuğu cümlede bile yalan ararken bulursunuz kendinizi..

Bu tarz insanlar hayatınızda sizlere asla güven vermezler. Hatta daha çok acabalara mı düşürürler sizi. Acaba doğru mu yalan mı diyen sorgulamaya başlarken bulursunuz kendinizi..

Yalanlarla kurulu bir hayat yaşamınız boyunca sürekli önünüze engel olarak çıkmaya devam edecek. Her ne olursa olsun yalanlar gün yüzüne çıktığında yalan söyleyen insan kadar hiçbir şey size itici gelmeyecek. Bazen hak etmediğinizi düşüneceksiniz.. Bu yalanları hiç hak etmiyorum diye kendinize soracaksınız. Ancak ne yapsanız nafile.. Artık karşınızdaki kişinin diline dolanmıştır yalanlar.. Kendini bile kurtarmakta zorlanır insan. Sürekli tıpkı su gibi yemek gibi yalan söyleme ihtiyacı duyarlar .. Sanki yalanlarla dolu hayat onlara iyi gelecekmiş gibi davranırlar. Bir süre  sonra etraflarında kimse kalmaz bu tarz insanların. Kaybettikleri kendi hayatları olur,  doğru insanlar olur ancak onlar yalanları karşısında kaybettiklerini hiç görmezler. Dürüst olaarak kaybettiğim kim varsa yolu açık olsun diyen mert insanları ezip geçti yalan konuşan insanlar.. Çünkü insanlar yalanlara daha çok inanırlar.. Doğruları duymak çoğu insanı mutlu etmez .. Bu yüzdendir ki insanlar hep yalanlara inanırlar..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.