SON DAKİKA
Hava Durumu

Tercihlerimiz … (14.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 14.03.2022 08:28

Ama korkmadan adım atmış oluruz hayata.. Tercihlerimiz bence kişiliğimizi de yansıtıyor. En küçüğünden giyim tercihimiz bile bizim kişiliğimizi yansıtıyor yada kullandığımız telefon, araba, saat gibi ürünler kişiliğimizi gösteriyor.

Bazen giydiğimiz renkler bile ruh halimizi temsil edebiliyor..

Hayatta tercihlerimize dikkat etmek gerekir.. Her zaman tercihlerimiz bizi doğruya götürmez.. Bazen yanlış tercihler yapabiliriz.. Olsun yanlış yada doğru diye düşünmeden korkmadan cesurca adım atmış olmak bile büyük bir adım olacak hayatınız için..

Ancak yanış tercihler yapacağınızı hissederseniz, orda biraz düşünün derim.. Şakaya gelmiyor bazı tercihler hayatınızı yansıtıyor hatta..

İnsanlar olmak istedikleri kişi olmak uğruna bile tercihlerini değiştirebiliyor.. İnsan ne den kendi olmaktan kaçar ki ? Neden kendine bunu yapar.. Başkasına benzemek insana neler kazandırır ..

Kendi gibi olmayan o kadar çok insan var ki.. Sevdikleri beğendikleri kişiliklere kendini yakıştıran, kendini istediği kişiliğe koymaya çalışan insanlar var ki..

Başkasında beğenip, görüp kendinde olmasını isteyen çok insan var.. Bu durum bazen kıskançlık bazen hayranlık doğurabilir.. İnsanların size nasıl baktığını anlayamazsınız.. Bazen hayranlık bazen kıskançlıktan beğenir insanlar sizi.. Bazıları örnek alırken bazıları sizin yerinizde olmak için ahmakça hırs yaparlar..

Oysa ki her insanı güzel ve iyi yapan bir yön yok mudur ?

Kimisi merhametiyle anılır kimisi konuşmasıyla.. Kiminin gözü güzeldir kiminin kalbi güzeldir.. Neden hep olmak istediği bir profil olur ki insanın .. Eee sen varsın ya.. Yetmez misin.. Değişmek istemez misin.. İstediğin hayatı yaşamak senin elinde değil mi ?

İnsanlar kendi gibi olduklarında her şey daha güzel ve iç açıcı bir duruma geleceğine inananlardanım..

 

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.