SON DAKİKA
Hava Durumu

Sıcak kafa

Yazının Giriş Tarihi: 07.12.2022 09:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.12.2022 09:54

Yeni çıkan bir diziden bahsetmek istiyorum “Sıcak Kafa”. Kitap uyarlaması bir dizi. Konuşarak bulaşan bir düşünce, dil ve iletişim hastalığı düşünün. Sabahın erken saatlerinde işe gitmek için yollara düşen ve hiç konuşmayan insanlar, sağlıklı normal olarak adlandırılıyor kitapta. Düşünmeyi ve iletişimi engellemek için manyetik kart ve barkod sistemi kurulmuş şehre. Araba sesi dışında başka bir ses duyulmuyor. Mesaileri biten normal insanlar evlerine dönüp uyuyana kadar televizyon seyrediyor. Böyle birbirinin aynısı günler geçiriyor bu normal insanlar.

Salgının pençesindeki bu distopik dünyada, hastalığa bağılıklık kazanan dil bilimci Murat Siyavuş'a Osman Sonant hayat veriyor.

Murat Siyavuş'un peşine düşen Salgınla Mücadele Kurumu, kahramanımızı saklandığı yerden çıkmak zorunda bırakıyor.

Böylece salgının etkisi altına aldığı İstanbul'un gizemli yerlerinde macera başlıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım, Zerrin Sümer, Erdem Akakaçe, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek, Cüneyt Uzunlar, Barış Yıldız, Furkan Kalabalık, Arda Anarat ve Haluk Bilginer gibi ünlü isimler yer alıyor. Senaryoyu kaleme alan isimler ise Mert Baykal, Zafer Külünk, Gökhan Şeker, Müjgan Ferhan Şensoy.

Distopik bir dünya inşa etmek başlıbaşına bir zorluk. Bu tür hikayelerde genellikle Los Angeles, New York, Londra gibi metropollerin gelecekteki halini görmeye alışmıştık, fakat bu kez İstanbul’un distopik bir versiyonuyla karşı karşıyayız. Ve fragmanlardaki görüntülere bakılırsa bugüne kadar yapılmış en iddialı sahnelerle dolu. Diziyi izlemiş biri olarak söylüyorum oldukça etkileyiciydi. İzlemenizi tavsiye ederim.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.