SON DAKİKA
Hava Durumu

Sevmek gerek..

Yazının Giriş Tarihi: 15.01.2023 10:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.01.2023 10:44

İnancı kırılan ve sevmeyi artık bırakan insanlar var.. İşte bu insanlar hayatın onlara veremediklerinden dolayı bu hale gelirler.. Zaman zaman sevmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu düşünseler de yeniden sevmeye hep korkarlar.. Ürkek davranırlar.. Yeniden aynı şeyleri yaşayacağım korkusu sarar ruhlarını.. Sevgi adı altında kaç kişi karanlığa sürüklendi bilinmez. Sevmek ve sevilmek her insanın ruhuna iyi gelir.. Ruhlar güzelleşir, bedenler güzelleşir sevdikçe, sevildikçe..

Sevmek yada sevilmek sadece dile getirilecek durumlar değil aslında .. Bazen davranışlarda görülür bazen duygularla hissedilir. Her ne olursa olsun sonunda üzülen varsa eğer sevgide kirlenir aşkta.. Sevmek aynı zamanda değerle de alakalıdır. Bir insanı sevmek, bir insana değer vermek aslında herkesin kolayca yapabileceği bir davranıştır. Ama bazı insanlar ne sevmekten anlarlar ne de sevilmekten. Yaşamları boyunca yanlış sevgiler ile mücadele etmiş insanları sevgi ve aşka inandıramazsınız.  Aşk ve sevgi aslında insanların bir arada güzel yaşamasını huzurlu bir hayat sürmeleri için hayatımızda var.. Eğer severek üzüleceksek, aşık olarak yıkılacaksak hiçbir önemi yok sevmek ve sevilmenin..

İnsanlar hayatlarında aslında gerçekten güvenecekleri insanları ararlar.. Güvenmek sevmekten daha önemlidir aslında. Sırtını düşünmeden yaslayacağın birinin olması daha da güçlü kılar insanı. Ama yaslandığında sürekli devrilen bir kişi ise karşındaki işte sende yaslanmaktan korkarsın ona doğru.  Korkmadan, çekinmeden yaklaşmalı insanlar birbirine.. Sevginin olduğu yerde acabalar olmamalı.. Acaba üzülür müyüm, acaba güvenebilir miyim dememeli insanlar.. Düşünmeden bile davranabilmeli ,insanlar birbirine.. Düşünmeden konuşabilmeli.. İnsanlar yaptığı davranışların sonucunda yargılanmadan birinin yanında olabilmeli.. Hepimizin dönem dönem inanmakta ve güvenmekte zorlandığımız bir süreç olmuştur. Bu süreçlerde belki de en önemli şey gerçekten doğru insan mı olduğudur.. Karşınızdaki kişi her ne kadar çok sevseniz de bazen sevdiğiniz insan sizin için doğru değildir. Çok sevmek karşınızda ki kişinin doğru olduğunu göstermez.

En iyisi mi biz her şeyden önce güzel sevmeyi öğrenelim..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.