SON DAKİKA
Hava Durumu

Sevilmek..

Yazının Giriş Tarihi: 18.03.2023 10:35
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.03.2023 10:35

Sevmek kadar sevilmenin de önemli olduğunu zamanla anlıyor insan..

Sevmek güzel olsa da sevilmenin daha güzel olduğunu düşünenlerdenim. Birisi yada birileri tarafından sevildiğinizi bilmek aslında sizi daha da güçlü bir insan yapıyor. Sevdiğiniz kişi tarafından sevilmek bende çok büyük bir şans.. Ben her zaman için sevmek derdim aslında birini sevmek daha önemli çünkü sevdiğinden, içinde ki sevgiden her zaman emin olabilirsin eminsindir daha doğrusu ama sevildiğinden emin olamaz insan derdin.

Yıllar geçtikçe anladım ki sevmek kadar sevilmekte önemli ..

Sevildiği zamanda emin olabiliyormuş insan. Bir insan sevildiği zaman içinde o kadar kocaman bir umut oluşur ki hatta siz bile şaşırırsınız. Bu kadar sevilmenin bazen rüya olduğunu bile düşündüğünüz zamanlar olur. 

Sevdikçe ve sevildikçe daha da güzelleşir insanlar. Her yükün altına girmeye cesaretleri vardır. Sevmek için bir neden aramazlar.. Sırf içinde güzel büyüttüğü bir sevgi için bile sevebilir insanlar. Sevmeye cesareti olana her şey kolaydır aslında.

Birde sevmeyi alışkanlık ile karıştırmamak lazım. Sevmek o yokken bile onun mutluluğunu düşünmektir aslında ancak alışkanlık sadece sizinle olmasını ve mutlu olmamasını dilersiniz. Biraz bencil olursunuz aslında alıştığınız kişilere karşı..

Sevmek ile alışkanlık arasında gerçekten de çok ince bir çizgi vardır.

Alışkanlık ile oluşan sevgilerde sadece onunla olabileceğiniz hatta biten bir ilişki ardında hırs yaparak bensiz nasıl mutlu olabilir düşüncelerine girebilirsiniz. Ancak biten yada yürütülemeyen her bir ilişki için bireylerin birbirlerine karşı daha olgun ve mantıklı davranmak zorundadırlar. Tabii sevginin, aşkın olduğu yerde mantık ve olgunluk aranmıyor ne yazık ki..

Ne kadar mantıklı düşünürseniz düşünün duygularınız sizi her zaman farklı yöne çeker. İnsanlar duyguları ile hareket edebilirler.. Bazen duygularımız canımızı acıtsa da yine de ben duygularım ile hareket ettim rahatlığına düşerler. Aslında güzel bir bakış açısıdır bu. Duygularına güvenen insanlar yanlış yapmadıklarını sanarlar ancak karşı taraftaki birey için aynı düşünceyi yaratacağını sanmam.. Siz saf ve temiz duygularla yaklaştığında karşınızda ki kişiye sizin duygularınızın altında kötülük arayabilirler..

Bu hayatta hiç anlamadığın bir konuda budur aslında..

Neden insanlar sevdiklerinin duygularını kullanırlar ki? Neden bir insanın sevgisi ve aşkı bu kadar basitleştirilir. İnsanlar verdikleri sevginin karşılığında güzel söz ve güzel bir yaklaşım beklerler ancak bu yaklaşım çıkar için değil de yapılan güzelliklerin adına küçük bir tebessümdür aslında. Kimse karşılık olsun diye bir şey beklemez ama yapılan güzelliklerin adına karşısındaki kişinin mutluluğunu görmek mutlu eder..

Size güzel bir jest yapıldığında bununla mutlu olduğunuzda gülümser ve teşekkür edersiniz.. Ancak duygularınız yoksa güzel bir jest yapıldığında kişiliğinize göre tepki bile verebilirsiniz. İşte verilen bu tepkiler karşılıklı olarak sevgiyi ve aradaki duyguları öldüren bir davranıştır .. O yüzden sevdiklerinize karşı her zaman duygularınızı doğru ifade etmeyi unutmayın..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.