SON DAKİKA
Hava Durumu

Kültürel değerler. . (01.04.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 01.04.2022 10:09

 İnsan yaşı ilerledikçe kültürel değerleini daha bir sakınıyor gözünden.

Bu aynı şekilde gençlerin organik gıdalara bakış açısı ile orta yaşlı insanların bakış açısı gibi..

Gençler biraz daha hazır gıdlara yönelirken orta yaşlı insanlar her zaman organik tercih edeler hatta içlerinde özlem nile vardır.. Köy yumurtası, tarla domatesi derken özlemnleri ile savaşırlar. İnsan elindekinin kıymetini kaybedince daha iyi anlıyor. Zaman su gibi akıp geçerken kıymey bilemiyo insan ancak ne zaman elinden kayıp gitse ozaman arıyor istemediği her şeyi..

Kültürel değerlerimizde biraz bunlara benziyor.. Arada kaybediyoruz yada ilgi ile karşılamıyoruz ültürel değelerimizi ama yaş ilerledikçe her kültürel detaya hayranlıkla bakıyoruz.. Kültür demek o toplumun olşumunu yansıtmak demek..

Yöresl kültürlerde ayrı güzel..

Çanakkale’den hayata her memleketin ayrı bir güzelliği var.. Yöresel kültürde yenilen yemekten giyilen kıyafete kadar hepsi yörenin güzelliğini yansıtıyor. Birde turizm kültütü var memleketleri.. Şehitlikler, peri bacaları, uludağ derken Ülkemin her yeri cennet..

İmkanı olan gidip görüyorda imkanı olmayan araştırarak bakarak bilgi sahibi oluyor. Keşke seyahat imkanları daha gelişmiş olsa..İnsanlar gitmek istedikleri yerlere gitseler, Ülkemizin güzelliklerini herkes görebilse keşke.. Her yeri ayrı güzel.. Kültürel değerlerimize sahip çıkmak ve gelecek yeni nesillere kültürel değerlerimizi anlatmak gerekir.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.